Jak odzyskać usunięte pliki z komputera? Kilka cennych wskazówek

Jak odzyskać usunięte pliki z komputera? Kilka cennych wskazówek

Jak odzyskać usunięte pliki z komputera? Kilka cennych wskazówek
Źródło zdjęć: © Pexels
04.05.2020 12:20

Czasem zdarza nam się przypadkowo usunąć ważny plik. Jak odzyskać usunięte pliki z komputera? Wbrew pozorom jest to możliwe i wcale nie musi nam zająć wielu godzin. Oto szybki i prosty sposób.

Zanim zaczniemy głowić się nad tym, jak odzyskać usunięte pliki warto sprawdzić, czy nie mamy ich w Koszu. Wystarczy kliknąć ikonę Kosza na pulpicie naszego komputera i go przeszukać. Jeśli uda nam się znaleźć poszukiwany dokument, musimy go zaznaczyć i przeciągnąć z powrotem na Pulpit lub kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "Przywróć". Metoda ta działa zarówno na urządzeniach z systemem Windows jak i Mac OS. Jednak co w sytuacji, kiedy naszego pliku nie ma w koszu? Czy da się go odzyskać?

Jak można odzyskać usunięte pliki z komputera?

Całe szczęście istnieją aplikacje, które pomagają nam w odzyskaniu usuniętych plików. Na początku musimy pobrać jedną z nich np. Piriform Recuva, Recover My Files, Disc Drill czy Stellar Data Recover. Po instalacji aplikacji wystarczy ją odtworzyć i postępować zgodnie z poleceniami, by odzyskać utracone dane.

Więcej polecanych programów do odzyskiwania usuniętych danych z komputera znajdziecie w serwisie dobreprogramy.pl

Jeśli stworzyliśmy kopię zapasową naszego pliku, sytuacja jest prostsza. Należy wybrać w Panelu sterowania opcję "Przywróć pliki za pomocą historii plików". Następnie musimy oszukać plik i używając strzałek przejrzeć wszystkie jego wersje. Po odnalezieniu konkretnej wersji zaznaczamy opcję "Przywróć" i nasz plik trafia do pierwotnej lokalizacji. Jeśli jednak chcemy, aby np. był na Pulpicie, klikamy w niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję "Przywróć do" i wskazujemy konkretne miejsce.

Jeśli nie uda nam się przywrócić utraconych plików, zastanówmy się, czy nie przesłaliśmy do kogoś ich kopii w poprzedniej wersji. W takiej sytuacji zawsze lepiej mieć chodź część wykonanej pracy niż zaczynać cały proces od nowa.

Zanim jednak będziemy musieli zastanawiać się, jak odzyskać usunięte pliki powinniśmy zawczasu robić kopie zapasowe, by w przyszłości uniknąć tego problemu. Oto kilka poradników dotyczących sposobów robienia kopii:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)