Jak tworzyć atrakcyjną treść na TikToku? Ekspertom udało się to zbadać

Jak tworzyć atrakcyjną treść na TikToku? Ekspertom udało się to zbadać

Jak tworzyć atrakcyjną treść na TikToku? Ekspertom udało się to zbadać
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.04.2020 15:37

TikTok zdobywa coraz większe uznanie użytkowników na całym świecie, a do lutego aplikacja odnotowała ponad 113 mln pobrań. Eksperci zbadali, jakie nagrania są najatrakcyjniejsze dla użytkowników i jak tworzyć treść, która przyciągnie innych.

Aplikacja TikTok obecnie dostępna jest w 150 krajach, w 75 językach. Cieszy się od dawna popularnością wśród nastolatków, jednak coraz częściej zaglądają do niej również starsze osoby. Duży wpływ na zainteresowanie aplikacją mają charakterystyczne dla niej formaty np. lip-sync, transition, comedy duet, tutorial (DIY) czy live.

TikTok charakteryzują krótkie treści - materiały wideo są znacznie krótsze od tych, które trafiają na inne serwisy społecznościowe. Jak wynika z najnowszych badań agencji GetHero, trwają one zazwyczaj nie dłużej niż 16 sek, a ponad 94 proc. udostępnionych na platformie filmów trwa do 30 sekund.

Jak potwierdzają badania, to właśnie te krótkie formy przyciągają największą uwagę na TikToku. Muszą być one zaskakujące, pełne treści a jednocześnie krótkie:

- Zauważyliśmy również, że próg tolerancji użytkowników dotyczący długości materiałów kończy się na 30 sekundach. W przypadku dłuższych treści trudniej jest utrzymać uwagę widza. Materiały takie muszą być zaskakujące i przemyślane, aby nie zanudzić odbiorców - - mówi Magdalena Wysocka, project manager w agencji GetHero, ekspert komunikacji na platformie TikTok.

Sami twórcy aplikacji dokładają starań, by zwiększyć atrakcyjność TikToka poprzez wprowadzanie nowych funkcji. Jedną z nich jest Voiceover - możliwość dodawania do materiału mówionej ścieżki dźwiękowej na etapie jego montażu.

- Duży wpływ na rozwój aplikacji mają także popularni twórcy internetowi - sami wyznaczają trendy, które wzbudzają zainteresowanie pozostałych użytkowników - czytamy w materiałach opublikowanych przez GetHero.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)