Jak drukować dwustronnie? Podpowiadamy najprostsze metody

Jak drukować dwustronnie? Podpowiadamy najprostsze metody

Jak drukować dwustronnie? Podpowiadamy najprostsze metody
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | FabrikaSimf
31.03.2020 12:29

Dzięki drukowaniu po obu stronach kartki możemy zaoszczędzić nie tylko czas, ale również dużą ilość papieru. Dokumenty wydrukowane w ten sposób prezentują się znacznie bardziej profesjonalnie. Jak drukować dwustronnie na drukarce? Dowiesz się tego w poniższym poradniku.

Drukowanie na drukarce posiadającej opcję drukowania dwustronnego

Wiele domowych drukarek laserowych lub atramentowych posiada funkcję druku dwustronnego. Jeśli więc posiadacie możliwość automatycznego druku dwustronnego, to wystarczy przed rozpoczęciem procesu drukowania kliknąć Plik > Drukuj. Z listy Drukarka wybierz tą, której chcesz użyć. Następnie wejdź w Ustawienia i wybierz opcję Druk dwustronny, teraz możesz również wybrać krawędź, wedle której drukarka będzie przerzucać arkusz.

Drukowanie na drukarce bez opcji drukowania dwustronnego

Jeśli jednak wasza drukarka nie ma takiej funkcji, to nic straconego. W łatwy sposób można drukować dwustronnie bez tej opcji. By to zrobić wybierz dokument do druku, następnie naciśnij przycisk wydrukuj. Potem listy Drukarka wybierz urządzenie, które chcesz użyć do druku. Wydrukuj pierwszą stronę, wpisując liczbę 1 w polu strony i kliknij przycisk Drukuj. Po wydrukowaniu odwróć arkusz, a następnie włóż go ponownie do drukarki drugą stroną. Wydrukuj kolejną stronę wpisując liczbę 2 w polu strony.

Jak widać drukowanie dwustronne na drukarce jest bardzo proste i może znacząco zmniejszyć nasze zapotrzebowanie na papier. Zyskuje na tym nie tylko nasz portfel, ale także środowisko. Dodatkowo dokumenty wydrukowane dwustronnie wyglądają na bardziej profesjonalne i schludne.

Nawet podstawowe narzędzia drukowania pozwalają nam dodatkowo zmienić rozmiar, jaki wydruk ma zająć na kartce. Dzięki temu możemy np. wydrukować dwie strony tekstu obok siebie, dzięki czemu możemy dodatkowo zaoszczędzić miejsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)