iPhone - tak wygląda od środka

iPhone - tak wygląda od środka

06.07.2007 15:30

W kilka dni po premierze smartfonu Apple'a już wiadomo, że okaże się on finansowym sukcesem i zwróci firmie poniesione koszty. Pytanie tylko - z jaką nawiązką. Firma iSuppli dokonała więc szczegółowej analizy zastosowanych w urządzeniu podzespołów, próbując oszacować, jaki jest ich koszt i jak ma się on do ceny końcowej urządzenia.

Firma Apple wiąże ze swoim najnowszym produktem duże nadzieje - liczy, iż do końca tego roku iPhone znajdzie 4,5 mln. nabywców. Szacunki firm analitycznych są jeszcze korzystniejsze - mowa jest m.in. o 30 mln urządzeń sprzedanych do 2011 r.

48 godzin po premierze rynkowej iPhone'a, firma iSuppli rozłożyła urządzenie "na czynniki pierwsze" celem analizy kosztów komponentów wchodzących w jego skład. Pracownicy iSuppli stwierdzili, iż koszty podzespołów zastosowanych w droższym modelu iPhone'a, kosztującym 599 USD, wynoszą ok. 250 USD, w tańszym ( 499 USD ) - 225 USD. Nie uwzględniono kosztów logistycznych i opłat licencyjnych za wykorzystane patenty. Różnica wynika z różnej ilości zastosowanej pamięci flash.

Szacunki iSuppli niewiele różnią się od tych, jakich dokonała firma Portelligent, która poszukując odpowiedzi na pytanie, ile Apple zarabia na iPhonie - http://www.pcworld.pl/news/116121.html, ustaliła, iż koszt koszt podzespołów dla ośmiogigabajtowej wersji iPhone'a wynosi 220 dolarów, a koszt części dla wersji czterogigabajtowej to 200 USD.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: iPhone - tak wygląda od środka - http://www.idg.pl/galeria/93/1/0/iphone...tak.wyglada.od.srodka.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)