Internet w Pendolino już jest. Po latach Intercity dotrzymało słowa

Internet w Pendolino już jest. Po latach Intercity dotrzymało słowa

Internet w Pendolino już jest. Po latach Intercity dotrzymało słowa
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Adam Bednarek
28.12.2018 08:52, aktualizacja: 28.12.2018 09:29

Miał być do końca roku i będzie. Intercity dotrzymało słowa - internet w Pendolino staje się faktem. Pierwszy skład wyposażony w WiFi już jest gotowy. Po, bagatela, pięciu latach od wypuszczenia szybkich pociągów na polskie tory.

Już wcześniej zapowiadano, że do końca 2018 roku wyjedzie pierwsze Pendolino z dostępem do WiFi. W końcówce listopada Intercity pokazało zdjęcia z montażu internetu w składach, zapewne aby uspokoić pasażerów, że obiecany termin nie jest zagrożony.

WiFi w Pendolino - koniec sagi

Jak informuje next.gazeta.pl, PKP Intercity ma już pierwszy skład wyposażony w instalację bezprzewodowego internetu. Dziś, w piątek 28 grudnia, przewoźnik udostępni pociąg, a w prezentacji udział weźmie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W pociągu za 20 mln euro (tyle kosztowała każda “sztuka” Pendolino) od początku nie było internetu, ponieważ PKP Intercity nie wpisało takiego wymagania do przetargu. Na początku 2017 roku portal money.pl informował, że przewoźnik negocjował z producentem, by ten podłączył w pociągach potrzebne instalacje. Miało do tego dojść w czerwcu 2017. Potem instalacja nie była możliwa, bo pasażerowie nie mieliby czym podróżować. Trzy składy nie kursowały, a reszta była “w ruchu”. W końcu jednak udało się znaleźć rozwiązanie.

WiFi w Pendolino będzie w każdym pociągu

Kontrakt na montaż WiFi w pociągach opiewa na 31,7 mln zł. Za tę kwotę Alstom zamontuje routery z dostępem do bezprzewodowego internetu we wszystkich 20 składach. Firma będzie też odpowiedzialna za serwisowanie urządzeń przez 5 lat. Licencja zostanie jednak przeniesiona na PKP IC. Dla podróżnych internet będzie darmowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)