Intelius 600 - najbardziej energooszczędna pralka na świecie

Intelius 600 - najbardziej energooszczędna pralka na świecie

Intelius 600 - najbardziej energooszczędna pralka na świecie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.09.2013 10:12

Firma Haier pokazała podczas tegorocznych targów IFA pralkę, która, według zapewnień producenta, zużywa w ciągu roku tyle prądu, co trzy 12-watowe żarówki.

Według firmy Haier zużycie energii przez pralkę Intelius 60. wynosi około 98kWh/rok, co oznacza oszczędność energii o 50 procent w stosunku do urządzeń należących do najlepszej klasy na rynku. Zużycie wody także jest zdecydowanie mniejsze - producent zapewnia, że jest to około 5 litrów podczas cyklu prania.

Pralka Intelius 60. ma pojemność 8 kilogramów i została wyposażona w funkcję Smart Detecting, której zadaniem jest automatyczne dopasowanie ilości wody i detergentów w zależności od twardości wody występującej w danym gospodarstwie domowym. Smart Dual Spray to dodatkowe czyszczenie wnętrza pralki po każdym praniu. Poprzez natrysk wody usuwane są różne drobiny lub włókna tkanin, które mogą gromadzić się na drzwiczkach lub na uszczelce pralki.

W tym modelu nie ma konieczności ręcznego dozowania detergentów. Pralka ma 1,3-litrowy zbiornik na płyn to prania oraz 0,5-litrowy na płyn do płukania. Wystarczy napełnić szufladki raz na kilka miesięcy, a urządzenie samo będzie dozować odpowiednią ilość detergentów –. prawdopodobnie będzie to mniej płynów, niż zwykle dodajemy ręcznie.

Intelius 60. nadaje się do prania odzieży dla niemowląt i alergików. Jak przekonuje producent, system antybakteryjny ABT zastosowany w urządzeniu eliminuje 99,8% bakterii (np. gronkowiec złocisty, E.coli , pałeczka ropy błękitnej)
.

Pralkę wyposażono w 1. programów tematycznych, między innymi: pranie ręczne, pranie wełny (z certyfikatem Woolmark), pranie niemowlęcych ubranek, Express 15’, bielizna, dżins, higiena 95°C.

Na razie nie wiadomo, kiedy Intelius 60. pojawi się w sprzedaży ani ile pralka będzie kosztować.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)