Humberto. Burza tropikalna przekształciła się w huragan i będzie przybierać na sile

Humberto. Burza tropikalna przekształciła się w huragan i będzie przybierać na sile
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy

16.09.2019 14:48, aktual.: 17.09.2019 07:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Burza tropikalna Humberto na Oceanie Atlantyckim przekształciła się w huragan i w ciągu najbliższych 48 godzin będzie przybierać na sile - poinformowało amerykańskie centrum ds. huraganów. Służby meteorologiczne apelują do plażowiczów o ostrożność.

Żywioł znajduje się obecnie 1260 kilometrów na zachód od Bermudów. Humberto posiada pierwszą, najniższą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Prędkość wiatru w huraganie osiąga 120 kilometrów na godzinę.

Humberto przemieszcza się na północny wschód w tempie pięciu kilometrów na godzinę. Oznacza to, że żywioł oddala się od amerykańskiego wybrzeża i Bahamów - wysp, które dwa tygodnie temu zostały zdewastowane przez huragan Dorian.

Amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (National Hurricane Center) poinformowało w niedzielę wieczorem, że na południowo-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych oraz na północnym zachodzie Bahamów, huragan Humberto przyniesie bardzo mocny wiatr. Przez kilka dni będzie on wywoływał fale sporej wysokości.

W związku z doniesieniami, służby meteorologiczne apelują do plażowiczów o ostrożność.

Na początku września w Bahamy uderzył huragan Dorian. Żywioł spustoszył wyspy, zabijając przy tym co najmniej 50 osób. Bilans ofiar wciąż może jednak wzrosnąć, ponieważ około 1300 osób nadal ma status zaginionych. Huragan miał piątą, najwyższą kategorię w skali Saffira-Simpsona. W porywach rozpędzał się do ponad 300 kilometrów na godzinę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)