Trwa ładowanie...
dx7aqbv

Huragan Dorian spustoszył Bahamy. Nowe zdjęcia przerażają

Na Bahamach rośnie liczba śmiertelnych ofiar huraganu Dorian. Do internetu trafiają w tym czasie nowe zdjęcia z miejsca tragedii – są przerażające.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skutki huraganu Dorian
Skutki huraganu Dorian (Getty Images)
dx7aqbv

Huragan Dorian dotarł na Bahamy kilka dni temu. To jeden z najpotężniejszych huraganów, który kiedykolwiek utworzył się w tamtym rejonie. Niestety, nie brakuje ofiar śmiertelnych, a dodatkowe przerażenie budzą nowe zdjęcia, które trafiają do sieci.

Huragan Dorian zniszczył tysiące budynków na Bahamach Getty Images
Huragan Dorian zniszczył tysiące budynków na Bahamach

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w piątek liczba ofiar śmiertelnych na Bahamanch wzrosła do 43. Dzień wcześniej mówiło się o 30 zabitych. Wiele osób wciąż jest jednak zaginionych i trwają ich poszukiwania. W pomoc zaangażowały się setki wolontariuszy.

Skutki huraganu Dorian na Bahamach Getty Images
Skutki huraganu Dorian na Bahamach

Serwis NBC News informuje, że huragan zniszczył aż 13 tys. domów, ale nie wszystkie w takim samym stopniu. Niektóre mają uszkodzone dachy, ale mnóstwo zostało po prostu zrównanych z ziemią.

Inni mieszkańcy mieli nieco więcej szczęścia – ich domy są w całości, ale problemem jest powódź. Mamy osiem stóp (ok. 2,43 m - przyp. red.) wody w naszym domu – mówi 43-letni Fernley Cooper, który przez dwa dni nie mógł spać w łóżku, czekając na obniżenie się wody.

ONZ szacuje, że na Bahamach pilnej pomocy potrzebuje co najmniej 76 tys. osób. Czerwony Krzyż dodaje, że mile widziane jest wszelkie wsparcie, szczególnie pod postacią schronienia i zasobów medycznych.

dx7aqbv

Podziel się opinią

Share

dx7aqbv

dx7aqbv
Więcej tematów