ycipk-u6hbtj

Huragan Dorian spustoszył Bahamy. Nowe zdjęcia przerażają

Na Bahamach rośnie liczba śmiertelnych ofiar huraganu Dorian. Do internetu trafiają w tym czasie nowe zdjęcia z miejsca tragedii – są przerażające.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skutki huraganu Dorian
Skutki huraganu Dorian (Getty Images)
ycipk-u6hbtj

Huragan Dorian dotarł na Bahamy kilka dni temu. To jeden z najpotężniejszych huraganów, który kiedykolwiek utworzył się w tamtym rejonie. Niestety, nie brakuje ofiar śmiertelnych, a dodatkowe przerażenie budzą nowe zdjęcia, które trafiają do sieci.

Huragan Dorian zniszczył tysiące budynków na Bahamach Getty Images
Podziel się

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w piątek liczba ofiar śmiertelnych na Bahamanch wzrosła do 43. Dzień wcześniej mówiło się o 30 zabitych. Wiele osób wciąż jest jednak zaginionych i trwają ich poszukiwania. W pomoc zaangażowały się setki wolontariuszy.

ycipk-u6hbtj
Skutki huraganu Dorian na Bahamach Getty Images
Podziel się

Serwis NBC News informuje, że huragan zniszczył aż 13 tys. domów, ale nie wszystkie w takim samym stopniu. Niektóre mają uszkodzone dachy, ale mnóstwo zostało po prostu zrównanych z ziemią.

Inni mieszkańcy mieli nieco więcej szczęścia – ich domy są w całości, ale problemem jest powódź. Mamy osiem stóp (ok. 2,43 m - przyp. red.) wody w naszym domu – mówi 43-letni Fernley Cooper, który przez dwa dni nie mógł spać w łóżku, czekając na obniżenie się wody.

ycipk-u6hbtj

ONZ szacuje, że na Bahamach pilnej pomocy potrzebuje co najmniej 76 tys. osób. Czerwony Krzyż dodaje, że mile widziane jest wszelkie wsparcie, szczególnie pod postacią schronienia i zasobów medycznych.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-u6hbtj

ycipk-u6hbtj
ycipk-u6hbtj