Trwa ładowanie...
d1ivzd5

Hongkong. Brutalne starcia protestujących z policją. Konflikt się nasila [Zobacz wideo]

Minionej nocy w Hongkongu doszło do gwałtownych starć przeciwników rządu z policją. Na terenie kampusu uniwersyteckiego wzniecono pożar. Demonstranci rzucali w stronę funkcjonariuszy koktajle Mołotowa, a ci odpowiedzieli gazem łzawiącym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hongkong. Protesty przybierają na sile
Hongkong. Protesty przybierają na sile (Shutterstock.com)
d1ivzd5

Zamieszki w Hongkongu przybierają na sile. W ciągu ostatniej doby na terenie kampusu politechniki doszło do poważnych starć pomiędzy uczestnikami antyrządowych protestów a funkcjonariuszami policji. Demonstranci uzbrojeni byli w koktajle Mołotowa, a także cegły, łuki i strzały. Jedną z nich w nogę został trafiony policjant.

Policja otoczyła kampus Uniwersytetu Politechnicznego w Hongkongu i ostrzegła, że jeśli będzie to konieczne, posunie się do użycia ostrej amunicji. W odpowiedzi na agresywne ataki protestujących, funkcjonariusze skorzystali z armatek wodnych i gumowych kul.

d1ivzd5

Około godziny 12:00 policjanci pozwolili protestującym rozejść się do swoich domów, pod warunkiem, że pozbędą się broni i zdejmą maski przeciwgazowe. Część z nich postanowiła pozostać na terenie kampusu, w obawie przed tym, że zostanie aresztowana. Politechnikę z uniesionymi rękoma opuszczali także dziennikarze.

Kiedy około 100 uczestników protestu postanowiło uciec z kampusu, policjanci obalili ich na ziemię i użyli gazu łzawiącego. Według funkcjonariuszy ich interwencja była odpowiedzią na ataki na policyjne kordony. W celu opanowania sytuacji, policjantów wsparła chińska armia. Żołnierze pomagali także sprzątać po zamieszkach.

d1ivzd5

Konflikt w Hongkongu trwa od kilku miesięcy. Do nasilenia się protestów doszło po 11 listopada, gdy policjanci postrzelili ostrą amunicją jednego ze strajkujących oraz trafili granatem z gazem łzawiącym w głowę 15-latka.

Zobacz także: Irak: Protestujących szczuto psami. W odpowiedzi przyprowadził lwa [Wideo]

d1ivzd5

Podziel się opinią

Share

d1ivzd5

d1ivzd5
Więcej tematów