Greta Thunberg zmierza na szczyt klimatyczny. Aktywistka płynie do Europy katamaranem

Greta Thunberg zmierza na szczyt klimatyczny. Aktywistka płynie do Europy katamaranem

Greta Thunberg zmierza na szczyt klimatyczny. Aktywistka płynie do Europy katamaranem
Źródło zdjęć: © Twitter
02.12.2019 10:39

Dziś w Madrycie rozpoczyna się szczyt klimatyczny COP25. Swoją obecność na nim potwierdziła Greta Thunberg, która przypłynie do Europy na pokładzie 15-metrowego katamaranu. - Cieszymy się na spotkanie z wami! - pisze aktywistka na TT.

Szczyt klimatyczny bez Grety Thunberg? Trudno to sobie wyobrazić. 16-letnia szwedka dotrze na rozpoczynający się dziś w Madrycie COP25 we wtorek. Aktywistka poinformowała za pośrednictwem Twittera, że zmierza w kierunku Europy i już jutro dotrze do Lizbony.

- Dzień 18. rejsu. Pędzimy w kierunku Europy! Obecnie szacowany czas przyjazdu to wtorek rano. Dotrzemy do przystani Alcantara w Lizbonie. Wszyscy cieszymy się na spotkanie z wami! - napisała Thunberg na TT.

Ekolożka płynie na pokładzie 15-metrowego katamaranu w towarzystwie rodziny, która odpowiedziała na jej apel o znalezienie ekologicznego transportu z USA do Europy. Młodej aktywistce towarzyszą również Australijczycy Riley Whitelum i Elayna Carausu z 11-miesięcznym synem, którzy są właścicielami statku oraz żeglarka Nikki Henderson.

Katamaran La Vagabonde z Gretą na pokładzie wypłynął z Hampton w stanie Wirginia 13 listopada. Statek wykorzystuje energie słoneczną oraz hydrogeneratory, dzięki czemu zostawia niewielki ślad węglowy. Warto przypomnieć, że na wrześniową konferencję klimatyczną ONZ, która odbyła się w Nowym Jorku, Szwedka również dotarła jachtem.

Szczyt klimatyczny COP25 odbywa się w Madrycie, dokąd został przeniesiony ze stolicy Chile, Santiago. Potrwa do 13 grudnia 2019 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)