Greta Thunberg zmierza na szczyt klimatyczny. Aktywistka płynie do Europy katamaranem

Greta Thunberg zmierza na szczyt klimatyczny. Aktywistka płynie do Europy katamaranem02.12.2019 10:39
Greta Thunberg zmierza na szczyt klimatyczny. Aktywistka płynie do Europy katamaranem
Źródło zdjęć: © Twitter

Dziś w Madrycie rozpoczyna się szczyt klimatyczny COP25. Swoją obecność na nim potwierdziła Greta Thunberg, która przypłynie do Europy na pokładzie 15-metrowego katamaranu. - Cieszymy się na spotkanie z wami! - pisze aktywistka na TT.

Szczyt klimatyczny bez Grety Thunberg? Trudno to sobie wyobrazić. 16-letnia szwedka dotrze na rozpoczynający się dziś w Madrycie COP25 we wtorek. Aktywistka poinformowała za pośrednictwem Twittera, że zmierza w kierunku Europy i już jutro dotrze do Lizbony.

- Dzień 18. rejsu. Pędzimy w kierunku Europy! Obecnie szacowany czas przyjazdu to wtorek rano. Dotrzemy do przystani Alcantara w Lizbonie. Wszyscy cieszymy się na spotkanie z wami! - napisała Thunberg na TT.

Ekolożka płynie na pokładzie 15-metrowego katamaranu w towarzystwie rodziny, która odpowiedziała na jej apel o znalezienie ekologicznego transportu z USA do Europy. Młodej aktywistce towarzyszą również Australijczycy Riley Whitelum i Elayna Carausu z 11-miesięcznym synem, którzy są właścicielami statku oraz żeglarka Nikki Henderson.

Katamaran La Vagabonde z Gretą na pokładzie wypłynął z Hampton w stanie Wirginia 13 listopada. Statek wykorzystuje energie słoneczną oraz hydrogeneratory, dzięki czemu zostawia niewielki ślad węglowy. Warto przypomnieć, że na wrześniową konferencję klimatyczną ONZ, która odbyła się w Nowym Jorku, Szwedka również dotarła jachtem.

Szczyt klimatyczny COP25 odbywa się w Madrycie, dokąd został przeniesiony ze stolicy Chile, Santiago. Potrwa do 13 grudnia 2019 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)