Trwa ładowanie...
dtcdxmq

Greta Thunberg na zdjęciu z 1898 roku? Zaskakujące podobieństwo

Na Twitterze przewija się fotografia z 1898 roku, przedstawiająca troje dzieci pracujących w kopalni złota w Jukonie. Zdjęcie należy do zbiorów Uniwersytetu Waszyngtońskiego, a internauci snują wobec niego absurdalne teorie. Sądzą, że przedstawia Gretę Thunberg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Greta Thunberg przypomina dziewczynkę sprzed 120 lat
Greta Thunberg przypomina dziewczynkę sprzed 120 lat (University of Washington / FaceToFace/REPORTER)
dtcdxmq

"Czy Greta Thunberg potrafi podróżować w czasie?" - takie pytania zadają internauci pod zdjęciem dzieci z Jukonu. Ciężko zaprzeczyć ogromne podobieństwo jednej z bohaterek fotografii, do 15-letniej szwedzkiej aktywistki klimatycznej. Ale to tylko zbieg okoliczności.

University of Washington

Fotografia powstała w około 1898 roku i należy aktualnie do zbiorów Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Jej autorem był Eric A. Hegg. I tutaj mamy kolejny, ciekawy zbieg okoliczności. Hegg urodził się w Szwecji, i przez wiele lat zajmował się dokumentowaniem szwedzkich rodzin, żyjących na terenach Kanady. Takich, jak właśnie ta na fotografii.

dtcdxmq

Zobacz też: Portret Indianki z XIX-wieku? Nie, to niesamowite zdjęcie Grety Thunberg

Niewykluczone więc, że dzieci przedstawiane na fotografii również mają szwedzkie korzenie. To by wyjaśniało podobieństwo do Grety. Eric A. Hegg sfotografował słynnych "The Three Lucky Swedes", czyli trzech Szwedów, którzy ogromnie wzbogacili się na poszukiwaniu złota na terenach Alaski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtcdxmq

Podziel się opinią

Share

dtcdxmq

dtcdxmq
Więcej tematów