"Greta Thunberg to idiotka". Jeremy Clarkson w ostrych słowach o aktywistce

"Greta Thunberg to idiotka". Jeremy Clarkson w ostrych słowach o aktywistce

"Greta Thunberg to idiotka". Jeremy Clarkson w ostrych słowach o aktywistce
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
30.11.2019 08:22, aktualizacja: 30.11.2019 08:42

Jeremy Clarkson nie przebierał w słowach podczas najnowszego wywiadu. Na tapecie brytyjskiego dziennikarza znalazła się młoda aktywistka Greta Thunberg. - Ta idiotka zabiła pokazy motoryzacyjne - mówi na łamach "The Sun" były prowadzący "Top Gear".

Znany dziennikarz motoryzacyjny Jeremy Clarkson w mocnych słowach ocenił działalność Grety Thunberg. Brytyjski publicysta udzielił "The Sun" obszernej wypowiedzi na temat młodej aktywistki. Gigantyczna krytyka nastoletniej Szwedki szerokim echem odbiła się w międzynarodowych mediach. Były gwiazdor "Top Gear" oskarża ją między innymi o spadek zainteresowania samochodami wśród młodzieży.

Greta Thunberg stała się w ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych nastolatek na świecie. Dziewczyna zasłynęła z działań na rzecz ratowania naszej planety przed skutkami zmian klimatycznych. Obrończyni klimatu zarzuciła najbardziej wpływowym osobom na świecie, że nie robią nic, aby uratować Ziemię. Rozpaczliwy apel 16-latki w jednej chwili wzbogacił ją o ogromną rzeszę fanów i wsparcie ze strony ekologów, a także sprawił, że stała się obiektem masowej krytyki.

- To idiotka. Opowiadanie dookoła, że wszyscy umrzemy niczego nie rozwiąże - powiedział Jeremy Clarkson, dołączając do grona krytyków Szwedki.

Clarkson oskarża Gretę

Były gwiazdor "Top Gear" nie szczędził słów krytyki pod adresem działalności nastolatki.

- To bez sensu. Mógłbym w tej chwili pożyczyć 50-metrowy jacht i popłynąć do Stanów i nakrzyczeć na Trumpa. Po co? Niczego tym nie osiągnę - komentuje publicysta.

Dziennikarz oskarżył również aktywistkę o wpływ na młodych ludzi, którzy coraz mniej interesują się motoryzacją.

- W szkołach wbijają im do głowy, że samochody są złe. Wiedzą to zanim nauczą się mówić "mama i tata". Żadna ze znanych mi osób poniżej 25 roku życia w najmniejszym stopniu nie interesuje się motoryzacją. Greta Thunberg zabiła pokazy samochodowe - kwituje Clarkson.

Gwiazdę brytyjskiej telewizji popiera Richard Hammond. - Nie cierpię tego mówić, ale on ma rację. Młodzi ludzie nie pasjonują się dziś motoryzacją. Ile nastolatków dorasta z plakatami samochodów na ścianach? - pyta wieloletni ekranowy partner dziennikarza.

"Sam jesteś idiotą" - burza w sieci po słowach dziennikarza

Po swoich słowach, również Clarskon musiał zmierzyć się z krytyką. W obronie młodej aktywistki stanęło wiele osób, które nie zamierzały przemilczeć sprawy. - To nie Greta jest idiotką, tylko Ty nim jesteś. Martwisz się tylko o swoje samochody, a czy dbasz o przyszłość planety? - pyta jedna z użytkowniczek Twittera.

Nie wiemy jak zakończy się spór pomiędzy byłą gwiazdą Top Gear, a młodą Szwedką. Ci, którzy wierzą, że topór wojenny pomiędzy nimi zostanie szybko zażegnany, mogą się jednak rozczarować. Clarkson zapewnił, że nie zamierza przepraszać nastolatki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (707)