"Gra o Tron" bije kolejne rekordy – z niektórych nie ma powodów do dumy

"Gra o Tron" bije kolejne rekordy – z niektórych nie ma powodów do dumy

"Gra o Tron" bije kolejne rekordy – z niektórych nie ma powodów do dumy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.05.2019 11:46

Czy "Gra o Tron" produkcji HBO to najpopularniejszy serial wszech czasów? Spokojnie można powiedzieć, że jest jedynym z najlepiej kojarzonych tytułów na świecie. Ale "Gra o Tron" ma również na koncie kilka innych rekordów i nie ze wszystkich twórcy są zadowoleni.

"Gra o Tron" – najczęściej piracony serial

"Grze o Tron" przypadł zdecydowanie niechlubny tytuł najczęściej piraconego serialu. Zgodnie z danymi Muso, premierowy odcinek 8 sezonu oglądano nielegalnie 58 milionów razy w przeciągu 24 godzingodzin. Dla porównania łącznie na wszystkich platformach HBO pierwszy odcinek ostatniego sezonu obejrzało 17,6 miliona osób w przeciągu 24 godzin.

Wszystkie sezony "Gry o Tron" do tej pory znajdowały się w pierwszej 25. Najczęściej piraconych seriali, jednak liczby te za sezon 8 skoczyły ponad dwukrotnie. Według Muso najwięcej osób oglądając z nielegalnych źródeł korzysta z serwisów streamingowych i publicznych torrentów.

Gra o Tron w liczbach

"Gra o Tron" to serial, który imponuje również innymi liczbami. Średni koszt każdego odcinka do ok. 10-15 milionów dolarów. Piątka najlepiej zarabiających aktorów otrzymuje za udział ok. 1,1 miliona dolarów za każdy odcinek – są to: Peter Dinklage (jako Tyrion Lannister), Nikolaj Coster-Waldau (jako Jaime Lannister), Kit Harington (jako Jon Snow) i Lena Headey (jako Cersei Lannister).

Do końca zeszłego roku "Gra o Tron" zdobyła 132 nominacje do Nagrody Emmy, z czego wygrała ich 47. Najwyżej ocenianym sezonem przez krytyków i internatutów, był sezon 4, którego średnia ocen wynosi ok. 94%.

Czy "Gra o Tron" to najpopularniejszy serial wszech czasów?

Biorąc pod uwagę jedynie dane dotyczące oglądania serialu z legalnych źródeł, to niestety "Gra o Tron" ma mocnych konkurentów pod kątem oglądalności. Co prawda nie mamy jeszcze pełnych danych za ostatni sezon, ale do końca zeszłego roku produkcję HBO pobiły takie produkcje jak np. "MASH" z 1986 roku, "Ścigany" z 1963 roku, „Przyjaciele” czy „Star Trek: The Next Generation” .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)