Google Kalkulator i Przelicznik walut, czyli jak łatwo sprawdzić kurs walutowy?

Google Kalkulator i Przelicznik walut, czyli jak łatwo sprawdzić kurs walutowy?

Google Kalkulator i Przelicznik walut
Google Kalkulator i Przelicznik walut
Źródło zdjęć: © Pexels
01.10.2020 08:08

Google Kalkulator i Przelicznik walut to proste narzędzie wbudowane w wyszukiwarkę Google, które pozwoli sprawdzić na bieżąco kurs walutowy oraz przeliczyć wybraną kwotę na inną walutę. Poniżej wyjaśniamy, jak to działa i szukamy alternatywnych rozwiązań.

Co to jest Google Kalkulator i Przelicznik walut?

Google Kalkulator i Przelicznik walut to prosta nakładka wyświetlana w wyszukiwarce Google. Aby ją uruchomić, wystarczy wpisać dowolną kombinację niniejszej nazwy, np. "kalkulator walut google" lub prościej: wpisać jaką walutę chcemy przeliczyć na jaką, np. "dolar na zł". 

Następnie wystarczy włączyć wyszukiwanie i jako pierwszy wynik pojawi się nakładka opracowana przez Google, która pokazuje aktualny kurs walutowy. Dodatkowo możemy również sprawdzić historyczne dane na temat wybranych kursów walutowych. Dane możemy sprawdzić do 5 lat wstecz. Na specjalnym wykresie dodatkowo możemy zobaczyć, jak wybrana waluta zachowywała się w wybranym okresie. 

Jednak Google Kalkulator i Przelicznik walut to nie jedyne tego typu rozwiązanie dostępne na rynku. Oczywiście w wielu przypadkach będzie wystarczające, ale jeśli np. potrzebujemy dokładniejszych danych, być może konieczne będzie sprawdzenie także innych stron czy aplikacji. 

Kalkulator walutowy online

Kalkulator walutowy przyda się przede wszystkim wtedy, gdy chcemy sprawdzić, jak stroi dana waluta w obcym kraju względem innej wybranej czy porównać ceny w obcym kraju. Wiele serwisów oferuje również możliwość wizualnego porównania danych historycznych na wykresach generowanych niemal w czasie rzeczywistym.

Polecamy wypróbować kalkulator walutowy Money.pl, który pozwala nie tylko przeliczyć wybrane kwoty, ale również porównać kurs walutowy w wybranych bankach. Baza danych jest bardzo duża, tak więc możemy bez problemu ustalić, np. ile będzie kosztować nas przelew w wybranym banku w obcej walucie. 

W serwisie macie również możliwość porównania kursów NB, FOREX czy kryptowalut. Dane można śledzić na liczbach lub na wykresach. Oczywiście mamy możliwość również sprawdzenia danych historycznych w wybranym przez nas okresie. 

Kalkulator i Przelicznik walut w aplikacjach

Osoby, które potrzebują być na bieżąco z kursami walutowymi, mogą skorzystać z aplikacji mobilnych, które umożliwiają szybkie przeliczanie cen czy sprawdzanie kursów walutowych. To szczególnie przydatne w podróży lub, gdy dysponujemy pokaźnym portfelem inwestycji w obcych walutach. Polecamy wypróbować następujące aplikacje: 

Oferują podobne funkcje, lecz mogą różnić się szczegółami, które przypadną do gustu różnym osobom. Mamy nadzieję, że teraz wiecie już wszystko, co najważniejsze o usłudze Google Kalkulator i Przelicznik walut oraz poznaliście korzystne rozwiązania konkurencyjne. 

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)