Google Doodle dla służby zdrowia. Porady, jak możemy pomóc zatrzymać koronawirusa

Google Doodle dla służby zdrowia. Porady, jak możemy pomóc zatrzymać koronawirusa

Google Doodle dla służby zdrowia. Porady, jak możemy pomóc zatrzymać koronawirusa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.04.2020 09:50, aktualizacja: 07.04.2020 13:42

Dziś, 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia, a w Google Doodle podziękowania dla pracowników służby zdrowia za ciężką pracę w czasie epidemii. Za uroczą grafiką kryją się też najważniejsze porady, jak możemy pomóc zatrzymać rozprzestrzenieni się SARS-CoV-2.

Na całym świecie koronawirus SARS-CoV-2 został potwierdzony już u ponad 1,3 mln pacjentów. W Polsce liczba chorych także rośnie - zgodnie z najnowszymi danymi wykryto już ponad 4000 przypadków. O ile w Chinach epidemia zaczyna wygadać, to w USA, Hiszpanii czy Włoszech liczba chorych rośnie w bardzo dużym tempie.

Cały świat zmaga się z niedoborami sprzętu medycznego który pomógłby ratować życie osobom w stanie krytycznym. To bardzo trudny czas dla wszystkich pracowników służby zdrowia, dlatego Goolge postanowił uhonorować ich i podziękować za ich pracę w dzisiejszym Doodle'u.

Google aktywnie wspiera działania mające na celu pomoc w zatrzymaniu koronawirusa. Na specjalnie przygotowanej stronie możemy znaleźć najważniejsze informacje na temat wirusa SARS-CoV-2 oraz choroby, którą wywołuje - COVID-19. Nie zabrakło też podstawowych zasad bezpieczeństwa, które powinien stosować każdy z nas:

  • RĘCE: Myj je często wodą z mydłem
  • ŁOKIEĆ: Zasłoń się nim, gdy kaszlesz
  • TWARZ: Nie dotykaj oczu, nosa i ust
  • ODLEGŁOŚĆ: Zachowaj 2 m odstępu
  • BEZPIECZEŃSTWO: Zostań w domu

Do najczęstszych objawów COVID-19, potwierdzonych przez WHO należą:

  • kaszel
  • gorączka
  • zmęczenie
  • trudności z oddychaniem

Prowadzone są również badania, czy zapalenie spojówki może być jednym z objawów choroby. Badacze zauważyli także, że w wielu przypadkach, nosiciele SARS-CoV-2 byli zakażeni również innymi wirusami, np. grypy. To może dodatkowo utrudniać odpowiednią diagnozę i przyczynić się do rozprzestrzenienia COVID-19.

Przypominamy jednocześnie, że większość przypadków zakażenia koronawirusem z Wuhan przebiega bardzo łagodnie, co potwierdzają kolejne badania prowadzone w Chinach. Jeżeli zauważymy u siebie łagodne objawy, możemy je złagodzić odpoczynkiem, piciem dużej ilości płynów oraz nawilżaniem powietrza by złagodzić kaszel. Ważne jest, by nie wychodzić z domu, dopóki nie wyzdrowiejemy. W cięższych przypadkach należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)