Google Doodle dla służby zdrowia. Porady, jak możemy pomóc zatrzymać koronawirusa

Google Doodle dla służby zdrowia. Porady, jak możemy pomóc zatrzymać koronawirusa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.04.2020 09:50, aktual.: 07.04.2020 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś, 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia, a w Google Doodle podziękowania dla pracowników służby zdrowia za ciężką pracę w czasie epidemii. Za uroczą grafiką kryją się też najważniejsze porady, jak możemy pomóc zatrzymać rozprzestrzenieni się SARS-CoV-2.

Na całym świecie koronawirus SARS-CoV-2 został potwierdzony już u ponad 1,3 mln pacjentów. W Polsce liczba chorych także rośnie - zgodnie z najnowszymi danymi wykryto już ponad 4000 przypadków. O ile w Chinach epidemia zaczyna wygadać, to w USA, Hiszpanii czy Włoszech liczba chorych rośnie w bardzo dużym tempie.

Cały świat zmaga się z niedoborami sprzętu medycznego który pomógłby ratować życie osobom w stanie krytycznym. To bardzo trudny czas dla wszystkich pracowników służby zdrowia, dlatego Goolge postanowił uhonorować ich i podziękować za ich pracę w dzisiejszym Doodle'u.

Google aktywnie wspiera działania mające na celu pomoc w zatrzymaniu koronawirusa. Na specjalnie przygotowanej stronie możemy znaleźć najważniejsze informacje na temat wirusa SARS-CoV-2 oraz choroby, którą wywołuje - COVID-19. Nie zabrakło też podstawowych zasad bezpieczeństwa, które powinien stosować każdy z nas:

  • RĘCE: Myj je często wodą z mydłem
  • ŁOKIEĆ: Zasłoń się nim, gdy kaszlesz
  • TWARZ: Nie dotykaj oczu, nosa i ust
  • ODLEGŁOŚĆ: Zachowaj 2 m odstępu
  • BEZPIECZEŃSTWO: Zostań w domu

Do najczęstszych objawów COVID-19, potwierdzonych przez WHO należą:

  • kaszel
  • gorączka
  • zmęczenie
  • trudności z oddychaniem

Prowadzone są również badania, czy zapalenie spojówki może być jednym z objawów choroby. Badacze zauważyli także, że w wielu przypadkach, nosiciele SARS-CoV-2 byli zakażeni również innymi wirusami, np. grypy. To może dodatkowo utrudniać odpowiednią diagnozę i przyczynić się do rozprzestrzenienia COVID-19.

Przypominamy jednocześnie, że większość przypadków zakażenia koronawirusem z Wuhan przebiega bardzo łagodnie, co potwierdzają kolejne badania prowadzone w Chinach. Jeżeli zauważymy u siebie łagodne objawy, możemy je złagodzić odpoczynkiem, piciem dużej ilości płynów oraz nawilżaniem powietrza by złagodzić kaszel. Ważne jest, by nie wychodzić z domu, dopóki nie wyzdrowiejemy. W cięższych przypadkach należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)