Trwa ładowanie...
d4gwlwp

Koronawirus. WHO potwierdza nowe objawy. Są bardzo nietypowe

Koronawirus objawia się przede wszystkim gorączką, osłabieniem i dusznościami. Z najnowszego komunikatu Amerykańskiej Akademii Okulistyki dowiadujemy się, że infekcja może prowadzić także do zapalenia spojówek. Informację oficjalnie potwierdza WHO.
Share
WHO potwierdza nowe objawy koronawirusa
WHO potwierdza nowe objawy koronawirusaŹródło: Shutterstock.com
d4gwlwp

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) do najczęstszych objawów zakażenia koronawirusem zalicza gorączkę, duszności, suchy kaszel, bóle gardła, głowy, mięśni i stawów, a także ogólne osłabienie. Nie brakuje także opinii lekarskich, że o zarażeniu wirusem SARS-CoV-2 świadczyć mogą problemy z układem pokarmowym. Teraz naukowcy zwracają uwagę na kolejne, niezwykle nietypowe symptomy.

Amerykańska Akademia Okulistyki wydała komunikat, z którego wynika, że jednym z objawów choroby COVID-19 może być także zapalenie spojówek. O objawach związanych z oczami informuje za pośrednictwem swojej strony internetowej również Polskie Towarzystwo Okulistyczne.

d4gwlwp

- Objawy okulistyczne, które mogą się pojawić w przebiegu zakażenia SARS-CoV-2 wynikają z obecności wirusa w filmie łzowym i wydzielinie worka spojówkowego. Do tej pory opisano jedynie przypadki zapalenia spojówek i obrzęku spojówki wywołane obecnością wirusa SARS-CoV-2 - czytamy w oświadczeniu.

O problemach z oczami wśród cierpiących na chorobę COVID-19 zaczęło być głośno, gdy wywiadu stacji CNN udzieliła pielęgniarka Chelsey Earnest, pracująca w domu opieki w Kirkland. Pracowniczka służby zdrowia przyznała, że u większości zarażonych pacjentów, z którymi miała bezpośredni kontakt, zaobserwowała bardzo zaczerwienione oczy i ich okolice. - Był to jeden z głównych i najbardziej widocznych objawów - oceniła.

Nowo odkryte objawy oficjalnie potwierdza WHO. Światowa Organizacja Zdrowia zaznacza jednocześnie, że jest to najrzadziej występujący symptom wśród wszystkich zatwierdzonych i zdiagnozowano go u zaledwie 0,8 procent pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

d4gwlwp

Podziel się opinią

Share
d4gwlwp
d4gwlwp
Więcej tematów