Gołoledź na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia. Kierowcy muszą uważać

Gołoledź na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia. Kierowcy muszą uważać09.01.2020 21:51
Gołoledź na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia. Kierowcy muszą uważać
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed marznącymi opadami na południu Polski. Gołoledź pojawi się na drogach w województwach małopolskim i podkarpackim. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami, które przekładają się na gołoledź, powodując niebezpieczne warunki na polskich drogich. Alerty dotyczą czterech powiatów w województwie podkarpackim: jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego i bieszczadzkiego oraz powiatu gorlickiego w Małopolsce. Kierowcy, którzy wyruszą będą podróżować dziś w tamtych rejonach, powinni zachować wyjątkową ostrożność.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W sytuacji zagrożenia koniecznie powinniśmy przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze.

- Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - czytamy na stronie IMGW.

- Ostrzeżenia zostały wydane ze względu na długość trwania zjawiska, ponieważ marznące opady występują tam od środowego wieczoru i potrwają do piątkowego poranka - mówi Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alerty obowiązują do piątku 10 stycznia, do godziny 6:00.

Polskę czeka zimna noc. Temperatura spadnie do -3 stopni na południu i 5 stopni na zachodzie kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)