Gołoledź na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia. Kierowcy muszą uważać

Gołoledź na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia. Kierowcy muszą uważać

Gołoledź na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia. Kierowcy muszą uważać
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
09.01.2020 21:51

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed marznącymi opadami na południu Polski. Gołoledź pojawi się na drogach w województwach małopolskim i podkarpackim. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami, które przekładają się na gołoledź, powodując niebezpieczne warunki na polskich drogich. Alerty dotyczą czterech powiatów w województwie podkarpackim: jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego i bieszczadzkiego oraz powiatu gorlickiego w Małopolsce. Kierowcy, którzy wyruszą będą podróżować dziś w tamtych rejonach, powinni zachować wyjątkową ostrożność.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W sytuacji zagrożenia koniecznie powinniśmy przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze.

- Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - czytamy na stronie IMGW.

- Ostrzeżenia zostały wydane ze względu na długość trwania zjawiska, ponieważ marznące opady występują tam od środowego wieczoru i potrwają do piątkowego poranka - mówi Jakub Gawron z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alerty obowiązują do piątku 10 stycznia, do godziny 6:00.

Polskę czeka zimna noc. Temperatura spadnie do -3 stopni na południu i 5 stopni na zachodzie kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)