Trwa ładowanie...
d8co6w4

WOŚP 2020: Nie tylko oszustwo. Ostrzegają przed jeszcze jedną rzeczą

Organizatorzy WOŚP 2020 w Olsztynie apelują, by uważać na wiadomości, które przychodzą w SMS-ach czy mailach. Nie zawsze możemy stracić pieniądze - czasami po prostu ktoś nas wkręci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WOŚP 2020: uwaga na oszustów
WOŚP 2020: uwaga na oszustów (East News, Fot: Jan Bielecki)
d8co6w4

Przed oszustami, którzy podszywają się pod Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, już ostrzegaliśmy. Przestępcy udają organizatorów WOŚP i próbują wyłudzić pieniądze - ofiara myśli, że pomaga, a tymczasem może stracić wszystkie oszczędności.

WOŚP Olsztyn ostrzega przed jeszcze jednym rodzajem wiadomości. Chodzi o klasyczne łańcuszki. Na facebookowym profilu czytamy:

Layer 1

Zwracamy uwagę na łańcuszki: Bijemy rekord przesłanych serduszek. Jest to po prostu spam, który nic nie wnosi do Finału, nie ma z niego żadnych korzyści i nie został zainicjowany przez WOŚP. Jeśli dostaniecie taką wiadomość, zgłoście ją jako spam.

WOŚP Olsztyn

Zobacz też: Do Polaków wydzwaniają zagraniczne numery. Sprawdź, jak nie paść ofiara oszustwa

W tego typu łańcuszkach - podobne występują często na Whats App - teoretycznie nie ma nic szkodliwego. Przesłanie wiadomości nie kosztuje, nie zapisze nas też do płatnej usługi. Niewykluczone jednak, że w ten sposób prawdziwi oszuści sprawdzają, kto nie weryfikuje otrzymanych informacji i podaje je dalej.

Skoro ktoś wierzy w bicie rekordu przesłanych serduszek, niewykluczone, że uwierzy też w SMS od oszustów podszywających się pod WOŚP. Zgodnie z tym, co zaleca WOŚP Olsztyn, lepiej od razu tego typu apele zgłaszać jako spam.

d8co6w4

Podziel się opinią

Share
d8co6w4
d8co6w4
Więcej tematów