Trwa ładowanie...

Godziny dla seniorów. Jeśli się zapomnisz, będzie cię to dużo kosztować

Już od dzisiaj 15 października obowiązują tzw. godziny dla seniorów – w godzinach 10-12 do sklepów zostaną wpuszczeni jedynie klienci po 60. roku życia. Nieprzestrzegający tego rozporządzenia spotkają się z surowymi karami finansowymi.

Share
Seniorka w masce.
Seniorka w masce.Źródło: Getty Images, Fot: izusek
d1qyy66

Przyczyną wprowadzenia godzin dla seniorów jest chęć ograniczenia ich kontaktów z większymi skupiskami ludzi, gdyż osoby po 60. roku życia należą do grupy wysokiego ryzyka ciężkiego przechodzenia COVID-19, które może skutkować nawet śmiercią.

Godziny dla seniorów – kary za wejście do sklepów

Za wejście do sklepu w tych godzinach pomimo zakazu grozi policja, może wystawić mandat w wysokości 500 zł. Jednak to nie wszystko. Także Sanepid może nałożyć karę administracyjną w związku z nieprzestrzeganiem rządowego rozporządzenia, w wysokości od 10 do 30 tys. zł. 

d1qyy66

Godziny dla seniorów – w których sklepach obowiązują

Rozporządzenie obowiązuje wszystkie sklepy spożywcze, drogerie, apteki oraz placówki pocztowe. W tej ostatniej dodatkową opcją jest pierwszeństwo obsługi osób starszych w pierwszej godzinie po otwarciu danej placówki. Rozporządzenia nie dotyczy natomiast galerii handlowych. Możemy więc zostać obsłużeni w tych godzinach np. w sklepach odzieżowych, meblowych bądź budowlanych się tam znajdujących.

Rekord zakażeń? "Nie ma się co oszukiwać, będzie coraz gorzej"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qyy66

Podziel się opinią

Share
d1qyy66
d1qyy66
Więcej tematów