Godzinami czekasz na przelew z innego banku? Sprawdź, jak oszczędzić czas!

Godzinami czekasz na przelew z innego banku? Sprawdź, jak oszczędzić czas!

Godzinami czekasz na przelew z innego banku? Sprawdź, jak oszczędzić czas!
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
27.08.2018 14:59, aktualizacja: 31.08.2018 16:12

Nowoczesne technologie znacząco ułatwiają nam życie, dlatego szybko się w nich zakochujemy i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. W dobie internetu i smartfonów oczekiwanie na przelew z innego banku stanowi anachronizm. Dziś przedstawiamy rozwiązanie, które eliminuje ten problem – przelewy na telefon BLIK.

A gdyby tak banki stworzyły sojusz w trosce o klienta?

Oczekiwanie na przelew to uczucie, które doskonale zna niemal każdy z nas. Co miesiąc czekamy na zasłużoną wypłatę. Robiąc zakupy na aukcjach internetowych, niekiedy jesteśmy zmuszeni poczekać, aż środki trafią na rachunek sprzedawcy. Oczekiwanie na rozliczenie za wspólną kolację ze znajomymi. Godziny spędzone na logowaniu się do bankowości osobistej i nerwowe sprawdzanie czasu księgowania przelewów w poszczególnych bankach. Nikt z nas tego nie lubi. A gdyby tak banki stworzyły sojusz, dzięki któremu przelewy docierałyby do nas natychmiast? To marzenie osoby, która nie jest na bieżąco z nowoczesnymi technologiami. Osoby, która nie słyszała o BLIKU.

Nowoczesne BLIKOWOWANIE na telefon w praktyce

BLIK został stworzony przez kilka największych rodzimych banków – Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Obecnie korzystają z niego ponadto klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku, Credit Agricole, Pekao SA, Inteligo, Orange Finanse i T-Mobile. Zdecydowana większość z nas może więc BLIKOWAĆ.

Jednym z najciekawszych rozwiązań, jakie oferuje BLIK, są przelewy na numer telefonu, dostępne w pierwszych sześciu z wymienionych banków. Aby rozliczyć się z odbiorcą, który również BLIKUJE, nie musimy już znać numeru rachunku, posiadać przy sobie gotówki czy kart. Wystarczy zainstalować aplikację mobilną swojego banku i poprzez nią wybrać osobę z bazy kontaktów w smartfonie lub wpisać numer telefonu odbiorcy, kwotę i zatwierdzić przelew. To wszystko! Pieniądze znajdą się natychmiast na koncie odbiorcy.

Bezpiecznie, błyskawicznie, gdziekolwiek i kiedykolwiek

Dlaczego Polacy coraz częściej korzystają z BLIKA w ten sposób? Nie chodzi wyłącznie o oszczędność czasu, choć ta odgrywa niebagatelną rolę. Przelewy na telefon odbywają się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że nie musimy czekać na księgowanie środków, również między bankami. Chociaż powiedzenie, że czas to pieniądz, może się wydawać truizmem, w tym przypadku pasuje idealnie.

Ponadto przelewy na telefon BLIK to usługa działająca o każdej porze dnia i w każdy dzień tygodnia – również w niedziele i święta. Ze smartfona może skorzystać w dowolnym miejscu, gdzie tylko masz internet, choćby w środku lasu. Wiele osób, całkiem słusznie, szczególną uwagę przykłada do bezpieczeństwa transakcji mobilnych. BLIK jako „dziecko” największych polskich banków i element ich aplikacji mobilnych przoduje również w tej kwestii. Czy warto zatem skazywać siebie i znajomych na długotrwałe oczekiwanie na tradycyjny przelew lub gotówkę?

Advertisement
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)