Głośniki Beats Pill XL grożą pożarem. Apple przyjmuje zwroty

Głośniki Beats Pill XL grożą pożarem. Apple przyjmuje zwroty

Głośniki Beats Pill XL grożą pożarem. Apple przyjmuje zwroty
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2015 14:37
Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Firma Apple poinformowała o usterce, wykrytej w sprzedawanych przez nią głośnikach Beats Pill XL. Znajdująca się w nich bateria może się przegrzewać i w rzadkich przypadkach stwarzać nawet zagrożenie pożarowe. Z tego powodu Apple rozpoczęło przyjmowanie zwrotów urządzenia, a wszyscy, którzy go dokonają mogą liczyć na pełen zwrot kosztów jego zakupu.

Przenośny głośnik Beats Pill XL, łączący się z urządzeniem za pomocą interfejsu Bluetooth, dostępny jest w sprzedaży od stycznia 2014. Dopiero teraz jednak na światło dzienne wypłynęły informacje na temat usterki w jego konstrukcji. Jak podaje Apple, który jest właścicielem firmy Beats od sierpnia 2014, dotyczy ona niewielkiego procenta egzemplarzy. Firmie wiadomo jest na razie o ośmiu przypadkach przegrzewania się urządzenia, z czego w przypadku jednego doszło do poparzenia palca, a w przypadku innego do uszkodzenia biurka właściciela.

Z powodu tych doniesień Apple radzi wszystkim użytkownikom zaprzestanie użytkowania głośników i odesłanie ich do producenta. Aby otrzymać zwrot pieniędzy należy skorzystać z formularza, dostępnego na stronie www.apple.com/pl/support/beats-pillxl-recall/request/ . Po wypełnieniu danych (łącznie z numerem seryjnym urządzenia) na adres domowy użytkownika przesłane zostanie opłacona paczka, w której należy umieścić i odesłać wadliwy sprzęt.

Po otrzymaniu przez niego egzemplarza głośnika użytkownikowi zostanie zwrócona jego pełna cena – 1200 złotych – w formie środków do wydania w sklepie Apple Store lub w postaci płatności elektronicznej (do wyboru w formularzu). Apple szacuje, że cały proces powinien zająć około trzech tygodni.

Firma zaznacza też, że skorzystanie z dostępnego na stronie formularza jest jedynym sposobem na otrzymanie pełnego zwrotu. Nie jest to możliwe za pośrednictwem sklepów i dystrybutorów jej urządzeń. Jednocześnie program nie wpływa w żaden sposób na dotychczasowe warunki gwarancji na sprzęt.

Usterka dotyczy tylko i wyłącznie głośnika Beats Pill XL, widocznego na zdjęciu u góry strony.

DG

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)