Qaqwqwrqw

Gigantyczny bombowiec B-52 ćwiczył nad Polską

B-52 Stratofortress, bombowiec strategiczny US Air Force ćwiczył nad Polską i Litwą wraz z jednostkami NATO. To część wspólnych działań Paktu Północnoatlantyckiego w ramach misji "Wysunięta Obecność".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
B-52 może przelecieć 16 tys. km i zrzucić 30 ton bomb
B-52 może przelecieć 16 tys. km i zrzucić 30 ton bomb (Ambasada USA w Polsce, Fot: U.S. Air Force, Airman 1st Class Jennifer Zima)
Qaqwqwrqw

- Bombowce B-52 prowadziły szkolenie z NATO-wskimi Joint Terminal Attack Controllers (wysuniętymi nawigatorami naprowadzania lotnictwa), przydzielonymi do wielonarodowej batalionowej grupy bojowej na Litwie oraz ćwiczyły z Grupą Bojową Polska - poinformowała ambasada USA W Polsce. - Na terenie Litwy B-52 dokonywały zrzutu pocisków bez materiału wybuchowego oraz doskonaliły elementy bezpośredniego wsparcia lotniczego z udziałem litewskich odrzutowców szkoleniowych L-39 Albatros.

Lotniskiem macierzystym bombowców strategicznych US Air Force jest baza lotnicza Barksdale w Luizjanie. W czasie europejskich ćwiczeń B-52 stacjonuje w bazie Królewskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii w Fairford.

Qaqwqwrqw

Ambasada Stanów Zjednoczonych informuje, że misja z wykorzystaniem bombowców strategicznych ma na celu sprawdzenie możliwości interoperacyjności jednostek Paktu Północnoatlantyckiego, odstraszanie potencjalnego przeciwnika i obrony sojuszników.

Źródło: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw