Legendarne F-117 nadal w służbie. USAF utrzymywało to w tajemnicy

Legendarne F-117 nadal w służbie. USAF utrzymywało to w tajemnicy05.03.2019 10:47
Legendarne F-117 nadal w służbie. USAF utrzymywało to w tajemnicy
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Holenderski "Scramble Magazine" w oparciu o wiarygodne źródła podał informację o rozmieszczeniu czterech F-117 na Bliskim Wschodzie. To dziwne, bo w 2008 roku te maszyny miały zostać całkowicie wycofane z użycia. W tym samym czasie kilka samolotów zaobserwowano na pustynnym poligonie.

Od czasu do czasu pojawiają się nagrania, na których F-117 latają nad Strefą 51 lub innymi obiektami wojskowymi na terenie USA. Zazwyczaj spekuluje się, iż maszyny pomagają testować systemy autonomicznego sterowania. Ale w przypadku informacji podawanych przez "Scramble Magazine", sprawa wygląda inaczej.

F-117 zaatakowały na Bliskim Wschodzie

Wygląda na to, że wycofane ze służby 11 lat temu maszyny Lockheed F-117 wykonywały misje nad Syrią i Irakiem. W 2017 roku rozmieszczono co najmniej 4 maszyny na terenach Bliskiego Wschodu. Jedna z nich przeszła nawet awaryjne lądowanie.

Wszystko wskazuje na to, że F-117 zostały użyte w celach nalotów bombowych. W końcu to maszyny o ogromnym potencjale. Według doniesień holenderskich mediów, samoloty miały zaatakować konkretne cele za pomocą bomb kierowanych laserowo GBU-39 SDB.

Według holenderskich źródeł, F-117A miał wylądować awaryjnie na terenie Arabii Saudyjskiej, Kataru lub Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

F-117 nad Doliną Śmierci

Loty kilku F-117 potwierdzono także nad Doliną Śmierci. Jedną z maszyn zaobserwowano z emblematem 49. Grupy Operacyjnej. To znaczy, że oficjalnie maszyna wciąż należy do jednostki wojskowej. A amerykańskie lotnictwo nadal utrzymuje, że maszyny zostały wycofane z użycia.

Według USAF, 50 samolotów F-117 wycofano formalnie 22 kwietnia 2008 roku. Kilkanaście innych maszyn jest stale gotowych do przywrócenia do służby, co zajmuje kilka miesięcy. Ale USAF utrzymuje, że nigdy do tego nie doszło. Dodatkowo, lotnictwo USA zobowiązało się do demontażu czterech samolotów rocznie.

Dlaczego bombowiec F-117 typu "stealth" jest tak niesamowity i nazywany legendarnym? Sprawdź kilka tych mało znanych faktów, a zrozumiesz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)