Trwa ładowanie...
d40afad

Francja. Zakaz lotów do Polski. Na nowej liście 30 państw

Nowa lista zakazu lotów do Polski zawiera aż 30 kierunków. Jednym z nich jest Francja. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym obowiązuje od środy 16 września 2020 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakaz lotów do Polski
Zakaz lotów do Polski (Getty Images, Fot: NurPhoto )
d40afad

Rada Ministrów przygotowała nową listę zakazu lotów do Polski. Samoloty rejsowe przybywające z wyszczególnionych kierunków nie będą mogły lądować na polskich lotniskach.

Francja na liście zakazu lotów do Polski

Opublikowane we wtorek (15.09.2020 r.) w Dzienniku Ustaw rozporządzenie obejmuje 30 państw, wcześniej zakaz dotyczył 44 krajów. Z listy zniknęły m.in. Malta, Meksyk, Albania, Rumunia oraz Indie. Nowością na liście jest natomiast Francja.

Lista została stworzona w związku z obecnie panującą pandemią koronawirusa. Władze podejmowały decyzje o dodaniu do niej poszczególnych państw na podstawie analizy sytuacji epidemicznej, która ma w nich miejsce. Nowe rozporządzenie obowiązuje od 16 do 29 września 2020 r.

d40afad

Zakaz lotów do Polski: Wyjątki

Tak jak wcześniej, polskie władze dopuszczają wyjątki w obowiązującym zakazie lotów międzynarodowych. Dotyczą one samolotów, które posiadają zgodę na latanie od Prezesa Rady Ministrów, pełnią role opisane w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze (chodzi m.in. o zapobieganie skutkom klęsk żywiołowych i ratowanie ludzkiego życia oraz zdrowia). Wyjątek dotyczy również samolotów wykorzystywanych na potrzeby sił zbrojnych oraz obcych wojsk.

Czy mogę nagrywać policjantów podczas interwencji?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40afad

Podziel się opinią

Share
d40afad
d40afad
Więcej tematów