Firefox 7.0 - lepsza wydajność i mniejsze zużycie RAM-ul

Firefox 7.0 - lepsza wydajność i mniejsze zużycie RAM‑ul

Firefox 7.0 - lepsza wydajność i mniejsze zużycie RAM-ul
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.09.2011 10:15, aktualizacja: 28.09.2011 10:31

Firefox 7.0 przed momentem wszedł do kanału release, a to oznacza że wystarczy wejść w Firefox > Pomoc > O programie Firefox i dokonać automatycznej aktualizacji programu.

Niestety Firefox wciąż nie doczekał się automatycznej aktualizacji w tle jak Chrome, ale mimo wszystko twórcy zadbali o kilka ciekawych nowości.

Pierwszą z nich jest, jak to określa Mozilla, drastycznie mniejsze zużycie pamięci RAM w różnych przypadkach. Ile jest w tym prawdy, na razie musicie sprawdzać sami. Jednak w tym tygodniu przeczytacie na CHIP-ie czy faktycznie coś się zmieniło. Kolejną nowością jest znacznie lepsza obsługa 2. Canvas (czyli skryptowe renderowanie kształtów i obrazów), co przekłada się na dużo szybszą pracę przeglądarki. Warunek – musi być to Windows Vista lub 7 oraz wystarczająco mocna karta graficzna. Co to znaczy? Tego nie wiemy, ale z pewnością musi obsługiwać DirectX 10 lub nowszy.

Producent zdecydował się ukryć "http://" na początku adresu, więc teraz wszystkie adresy będą zaczynały się od www. Warto przypomnieć, że Chrome stosuje ten trik już od dłuższego czasu. Dodano także obsługę text-overflow:ellipsis, Web Timing oraz poprawiono MathML oraz uaktualniono WebSocket z wersji 7 do 8. Pozostałe zmiany to już kosmetyka, ale nie zabrakło istotnych poprawek bezpieczeństwa jak i tych, które mają wpływ na stabilniejszą pracę przeglądarki.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Ministerstwo finansów o antypirackich kontrolach"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)