Trwa ładowanie...
d5cov0s

Fascynująca animacja! 19 lat temu świat wyglądał zupełnie inaczej

Apple, Google i Amazon to dziś największe marki świata. Ale jeszcze sześć lat temu wcale tak nie było. Upadek gigantów i szybki rozwój nowych liderów pokazuje efektowna animacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liderzy największych światowych marek przez 19 lat mocno się zmienili
Liderzy największych światowych marek przez 19 lat mocno się zmienili (WP.PL)
d5cov0s

Świat przeszło dziesięć lat temu wyglądał zupełnie inaczej. Wydaje się, że było to niedawno, ale niewiele ponad dekadę temu nie mieliśmy urządzeń i usług, bez których obecnie nie wyobrażamy sobie życia. Kilkanaście lat temu zupełnie inaczej wyglądała też lista największych marek na świecie. Wszystko zmienił rozwój i znaczenie firm technologicznych.

Ta animacja robi furorę w sieci:

Wykres pokazuje zmiany na liście największych 15 globalnych marek na świecie i ich wartości. I to nawet w dłuższej perspektywie - bo aż od 2000 roku. Wtedy w czołówce nie było żadnej firmy, która jest na szczycie dzisiaj.

d5cov0s

Czytaj też: 11 faktów o Amazonie. W jaki sposób niewielki startup zdominował handel w internecie

Animacja fascynująca jest z kilku powodów. Gdy się zaczyna, różnice pomiędzy peletonem a liderującymi nie były aż tak duże. Z czasem giganci zaczęli rosnąć coraz szybciej, a ci nie aż tak wielcy zostawali w tyle. Potem - w okolicach 2004 - zaczyna się pościg Intela. Nieudany, bo firma zaczęła tracić, a rozpędzała się Nokia.

Najciekawiej zaczyna się w 2010 roku. Google rośnie w zastraszającym tempie. A w 2011 roku na listę wskazuje Apple, które dosłownie zaczyna połykać rywali. To zasługa smartfonowej i tabletowej rewolucji.

O wielkich korporacjach czasami zdarza nam się myśleć jak o kolosach, których nic nie ruszy. Przykład Coca-Coli, która wprawdzie dzisiaj jest jedną z największych marek na świecie, ale przecież przez lata była na szczycie. Czy za piętnaście lat podobnie będziemy mówić o Google, Apple czy Amazonie?

d5cov0s

Podziel się opinią

Share

d5cov0s

d5cov0s
Więcej tematów