Facebook wyróżnił polską firmę. Sukces Grupy Domodi

Facebook wyróżnił polską firmę. Sukces Grupy Domodi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.05.2019 10:54, aktual.: 29.05.2019 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polskie firmy wydają coraz więcej na reklamę w internecie. Banery tworzone są jednak z głową, czego dowodem jest Grupa Domodi. Ich reklamy docierają do większej grupy, co docenił sam Facebook.

- Praca z ROI Hunter pozwoliła nam w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, jakie Facebook oferuje reklamodawcom, sprawiając, że nasze kampanie stały się bardziej oszczędnymi pod względem czasu i kosztów. – mówi Paweł Lewkowicz, VP Business Growth, Grupa Domodi. – Dzisiaj poświęcamy tylko połowę z czasu, który wcześniej przeznaczaliśmy na analizę wyników kampanii, a nasz zespół, dzięki narzędziom automatyzacji ROI Hunter, codziennie oszczędza cenne godziny na tworzeniu reklam – dodaje.

O jakich zmianach mowa? Nowości zostały wprowadzone w połowie 2018 roku. Użytkownicy zostali podzielieni według płci, a więc reklamy były bardziej dostosowane do ich potrzeb.

Oprócz tego piksel zamieszczony na Facebooku dodatkowo umożliwił ROI Hunter zidentyfikowanie najsilniejszych produktów. Dzięki temu system mógł wybierać i wyświetlać na stronie domodi.p asortyment cieszący się największym zainteresowaniem.

Zobacz też. Cybersejf: niebezpieczne memy

Efekt? Polska platforma modowa online była w stanie zwiększyć swoją aktywność reklamową o ponad 17 proc. Dzięki dynamicznym reklamom o 51 proc. wzrósł współczynnik klikalności, co pozwoliło wygenerować 9,48 proc. wzrost współczynnika konwersji.

Takie liczby zwykłemu Kowalskiemu nie muszą nic mówić. Ale z punktu biznesowego mają duże znaczenie. Świadczy o tym fakt, że Facebook przygotował specjalną stronę, na której opisał sukces Grupy Domodi i ROI Hunter.

Znaczenie reklamy w internecie stale rośnie. Niedawno informowaliśmy, że polskie firmy wydają coraz więcej na spoty w sieci. Na różne formy reklamy polskie firmy wydają prawie 10 mld zł - wynika z raportu portalu interaktywnie.com. 3,2 mld zł to suma przeznaczona na reklamy na portalach internetowych, natomiast miliard zł wydano w... Google. Co za tym idzie, pod względem dynamiki wzrostów, wydatki reklamowe w internecie wyprzedziły lidera, czyli reklamę telewizyjną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także