Facebook rusza do wyścigu o nasze zdrowie

Facebook rusza do wyścigu o nasze zdrowie
Źródło zdjęć: © Freeimages

03.10.2014 14:33, aktual.: 06.10.2014 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google pracuje nad platformą Google Fit, mającą zbierać dane ze wszystkich wearables oraz aplikacji zdrowotnych, a potem je analizować. Apple ma na iPhone’ie swoją usługę HealthKit, rejestrującą i badającą dane dotyczące naszej kondycji. A że ochrona zdrowia to świetny interes, Facebook nie mógł odpuścić takiej szansy zarobku.

Google pracuje nad platformą Google Fit, mającą zbierać dane ze wszystkich wearables oraz aplikacji zdrowotnych, a potem je analizować. Apple ma na iPhone'ach swoją usługę HealthKit, rejestrującą i badającą dane dotyczące naszej kondycji. A że ochrona zdrowia to świetny interes, Facebook nie może odpuścić takiej szansy.

Z informacji agencji Reuters wynika, że Facebook jest w trakcie rozmów z ekspertami z branży medycznej i znajduje się na wczesnym etapie formowania zespołu, mającego tworzyć mobilne aplikacje i narzędzia, związane z szeroko pojętą ochroną zdrowia. Poza oczywistymi aplikacjami zdrowotnymi, firma chce podobno tworzyć internetowe społeczności, wspierające osoby borykające się z podobnymi schorzeniami. Jak widać, Facebook doszedł do wniosku, że użytkownicy poszukują rady i wsparcia w sieciach społecznościowych, więc należy to wykorzystać.

Społecznościowy gigant przygląda się bacznie ochronie zdrowia od dłuższego czasu. Już w roku 201. wprowadził możliwość oznaczania przez użytkowników, czy wyrażają zgodę na zostanie dawcami organów po śmierci. Jednak to była wyłącznie wprawka - polowanie na uwagę internautów i idące za nim krok w krok pieniądze dopiero się rozpoczyna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)