Facebook rusza do wyścigu o nasze zdrowie

Facebook rusza do wyścigu o nasze zdrowie

Facebook rusza do wyścigu o nasze zdrowie
Źródło zdjęć: © Freeimages
03.10.2014 14:33, aktualizacja: 06.10.2014 10:20

Google pracuje nad platformą Google Fit, mającą zbierać dane ze wszystkich wearables oraz aplikacji zdrowotnych, a potem je analizować. Apple ma na iPhone’ie swoją usługę HealthKit, rejestrującą i badającą dane dotyczące naszej kondycji. A że ochrona zdrowia to świetny interes, Facebook nie mógł odpuścić takiej szansy zarobku.

Google pracuje nad platformą Google Fit, mającą zbierać dane ze wszystkich wearables oraz aplikacji zdrowotnych, a potem je analizować. Apple ma na iPhone'ach swoją usługę HealthKit, rejestrującą i badającą dane dotyczące naszej kondycji. A że ochrona zdrowia to świetny interes, Facebook nie może odpuścić takiej szansy.

Z informacji agencji Reuters wynika, że Facebook jest w trakcie rozmów z ekspertami z branży medycznej i znajduje się na wczesnym etapie formowania zespołu, mającego tworzyć mobilne aplikacje i narzędzia, związane z szeroko pojętą ochroną zdrowia. Poza oczywistymi aplikacjami zdrowotnymi, firma chce podobno tworzyć internetowe społeczności, wspierające osoby borykające się z podobnymi schorzeniami. Jak widać, Facebook doszedł do wniosku, że użytkownicy poszukują rady i wsparcia w sieciach społecznościowych, więc należy to wykorzystać.

Społecznościowy gigant przygląda się bacznie ochronie zdrowia od dłuższego czasu. Już w roku 201. wprowadził możliwość oznaczania przez użytkowników, czy wyrażają zgodę na zostanie dawcami organów po śmierci. Jednak to była wyłącznie wprawka - polowanie na uwagę internautów i idące za nim krok w krok pieniądze dopiero się rozpoczyna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)