Facebook chce być jak Snapchat - nowa funkcja będzie przydatna czy irytująca?

Facebook chce być jak Snapchat - nowa funkcja będzie przydatna czy irytująca?
09.08.2016 10:00
Facebook chce być jak Snapchat - nowa funkcja będzie przydatna czy irytująca?
Źródło zdjęć: © Facebook / Ubergizmo / via chip.pl

Trzy lata temu Facebook chciał kupić szybko zdobywającego popularność Snapchata, jednak aplikacji udało się utrzymać niezależność. Teraz portal Zuckerberga zamierza skopiować kluczową dla Snapchata funkcję.

Zaledwie w ubiegłym tygodniu Instagram (należący do Facebooka) wprowadził funkcję tworzenia "historii", czyli pokazu zdjęć, które automatycznie znikają z naszego profilu po 2. godzinach. Dokładnie na tej samej zasadzie działa Snapchat - ta do tej pory była wręcz wyróżnikiem aplikacji z białym duszkiem w logo..

Teraz z kolei magazyn _ The Verge _ dowiedział się, że Facebook testuje kolejną funkcję "zapożyczoną" od swojego rywala. Chodzi o możliwość wrzucania na tablicę zdjęć w użyciem filtrów i naklejek. Normalnie w okienku aplikacji widzimy najświeższe materiały naszych znajomych i polajkowanych stron. W nowej wersji mobilnego Facebooka górna część okna ma być zastąpiona podglądem z kamery - zupełnie jak w Snapchacie. Pewnie część osób będzie z nowej opcji nagminnie korzystać - w końcu wrzucanie selfie stanie się teraz jeszcze łatwiejsze. Z kolei innym może przeszkadzać tak duża zamiana w interfejsie.

słk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)