Elon Musk zdradza kolejne plany SpaceX. Starship może wystartować już za pół roku

Elon Musk zdradza kolejne plany SpaceX. Starship może wystartować już za pół roku29.09.2019 14:39
Elon Musk zdradza kolejne plany SpaceX. Starship może wystartować już za pół roku
Źródło zdjęć: © flickr.com

Po pierwszych testach prototypów Starship - statku, który w przyszłości ma zabrać ludzi na Księżyc i Marsa - Elon Musk zdradził kolejne plany SpaceX. Podróże międzyplanetarne mogą nastąpić szybciej, niż sądzimy.

Elon Musk bardzo poważnie traktuje plan kolonizacji Marsa, co niejednokrotnie podkreślał. Niedawno NASA na prośbę SpaceX wyznaczyła nawet potencjalne lądowiska na Czerwonej Planecie.

W sobotni wieczór, Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny SpaceX, przedstawił więcej informacji na temat rakiety nowej generacji, która będzie wykorzystywana w przyszłych lotach kosmicznych.

"To najbardziej inspirująca rzecz, w której kiedykolwiek byłem częścią" - powiedział Musk. - "Myślę, że potencjalnie moglibyśmy zobaczyć załogowe loty z użyciem Starship już w przyszłym roku, jeśli za około sześć miesięcy uda się wynieść statek na orbitę."

Zobacz też: Bombardować Marsa. Polska ekspertka o kontrowersyjnym pomyśle

Ogromna rakieta reprezentuje ambicję firmy, aby zbudować pojazd, który można wystrzelić i którym wylądować wiele razy. Jednocześnie Starship będzie w stanie zabrać nawet 100 osób na Księżyc i Marsa. Prototyp statku kosmicznego, zwany Starhopper, niedawno odbył krótki lot na małej wysokości. Wczoraj miał miejsce pierwszy start prototypu Starship, z którego relację można obejrzeć tutaj.

"Nasz następny lot może być po prostu lotem na orbitę ze wzmacniaczem i statkiem" - powiedział Musk. - "Budujemy statki kosmiczne tak szybko, jak to możliwe ... to naprawdę szalone i niesamowite" - dodaje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)