Trwa ładowanie...
d1ph5es

Elon Musk zbombarduje Mars? Możesz kupić koszulkę, by poprzeć ten pomysł

Kilka dni temu Elon Musk ponownie podjął temat zaatakowania Marsa bronią jądrową, co miałoby przyspieszyć proces terraformowania planety. Miliarder ruszył też ze sprzedażą koszulek zaprojektowanych, by poprzeć ten pomysł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk sprzedaje koszulki popierające pomysł zbombardowania Marsa
Elon Musk sprzedaje koszulki popierające pomysł zbombardowania Marsa (Fotolia)
d1ph5es

Zmombardowanie Marsa miałoby na celu przyspieszenie procesu terraformowania planety, czyli zmiany warunków klimatycznych panujących na niej.

O pomyśle Elon Musk wspomniał jeszcze w 2015 roku. Jego zdaniem wybuchy nuklearne uwolniłyby do atmosfery ogromne ilości dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych. Innymi słowy mogłyby doprowadzić do konktrolowanego ocieplenia klimatu, dzięki czemu Mars stałby się bezpieczniejszy do zamieszkania.

Zobacz też: Życie na Marsie. Mogło istnieć nawet 4,2 mld lat temu

d1ph5es

Teraz Musk szukając poparcia (nie wiadomo czy do końca na poważnie) dla swojego pomysłu, rozpoczął sprzedaż koszulek z hasłem "Nuke Mars" (zbombardować Marsa), uruchamiając tym samym lawinę żartów, memów i komentarzy.

NASA co prawda odrzuciła projekt Muska, jednak pojawiły się nowe badania, prowadzone przez naukowców z Harvardu, które mogą okazać się kluczowe w planach terraformowania Czerwonej Planety.

d1ph5es

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ph5es

d1ph5es
d1ph5es