Trwa ładowanie...
d2f09uc

Elon Musk zapowiada testy rakiety Starship. Będzie transmisja na żywo

Elon Musk, Dyrektor generalny Space X, zapowiedział transmisję na żywo ze zbliżającego się testowego startu statku kosmicznego Starship SN8. Po raz pierwszy mamy zobaczyć w prawdziwej akcji silniki Raptor.
Share
Elon Musk zapowiada testy rakiety Starship. Będzie transmisja na żywo
Źródło: @SpacePadreIsle via Twitter
d2f09uc

SpaceX zbliża się do testowego lotu na wysokość 15 km. Początkowo rakieta miała unieść się o 20 km, ale apogeum nieznacznie zmniejszono. Model Starship SN8 uniesie się o 30 proc. wyżej, niż wysokość osiągana przez standardowe samoloty pasażerskie. Następnie najprawdopodobniej wyląduje z powrotem na ziemi.

Elon Musk zapowiada, że całość będzie transmitowana na kanałach w mediach społecznościowych firmy SpaceX. Jak sam stwierdza, nie będzie to trwało zbyt długo. Elon Musk udostępniał ostatnio bardzo dużo materiałów na temat testu rakiety. Mogliśmy się z nich dowiedzieć między innymi, jak będzie wyglądać ta próba. W sieci udostępniono wideo-symulację.

Starship SN8 20km Hop w/ corrected landing burn.

Starship SN8 będzie napędzany przez trzy silniki Raptor. Prawdopodobnie, przekroczy prędkość dźwięku jeszcze przed osiągnięciem szczytowej wysokości, czyli 15 kilometrów. Po jej przekroczeniu, silniki przestaną pracować, a rakieta zacznie powoli opadać. Nad odpowiednim kierunkiem lotu będą sterować cztery duże klapy, a następnie około 250-500 metrów nad ziemią zostaną uruchomione wszystkie silniki odrzutowe w odpowiedniej kolejności, aby przechylić rakietę o 90 stopni i wylądować pionowo.

Zobacz też: Elon Musk zapowiada: kolonie SpaceX na Marsie nie będą przestrzegać ziemskich praw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f09uc

Podziel się opinią

Share
d2f09uc
d2f09uc
Więcej tematów