Elon Musk z kolejnym wyzwaniem. Mówi o zmniejszaniu kosztów dla użytkowników Starlink

Elon Musk z kolejnym wyzwaniem. Mówi o zmniejszaniu kosztów dla użytkowników Starlink

SpaceX
SpaceX
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
05.11.2020 15:30, aktualizacja: 01.03.2022 14:41

Elon Musk uważa, że jednym z większych wyzwań w rozwoju konstelacji Starlink jest zmniejszenie kosztów po stronie użytkowników. Obecnie dołączenie do testów wersji beta satelitarnego internetu kosztuje prawie 600 dolarów.

Szef SpaceX i Tesli mówi o największym wyzwaniu, z jakim jego firma będzie musiała zmierzyć się w przypadku Starlink. Chodzi o wysokie koszty po stronie użytkowników. Miliarder w poniedziałek poinformował o tym na Twitterze, gdzie napisał, że zmniejszenie kosztów terminala zawartego w zestawie Starlink jest „najtrudniejszym technicznym wyzwaniem” SpaceX.

Elon Musk chce obniżyć cenę dla użytkowników Starlink

Aktualnie dołączenie do testów wersji beta wiąże się wydatkiem prawie 600 dolarów, czyli ponad 2280 zł. W cenę wchodzi: 499 dolarów (około 1900 zł) za statyw, router WiFi i terminal do połączenia z satelitami Starlink oraz 99 dolarów (około 380 zł) za miesięczną subskrypcję

To nie pierwszy raz, gdy Elon Musk zwraca uwagę na trudności związane z produkcją niedrogiego sprzętu. Już w maju tego roku, szef SpaceX w wywiadzie udzielanym dla "Aviation Week" wspominał, że minie "kilka lat", zanim terminal będzie dostępny dla użytkowników.

Elon Musk wspomniał również, że już niedługo opublikowane zostaną kolejne zaproszenia do testów wersji beta satelitarnego internetu. Dodał, że być może będą one dostępne również w Europie w lutym 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)