Elon Musk uważa, że Starship jest teraz "największym priorytetem" SpaceX

Elon Musk uważa, że Starship jest teraz "największym priorytetem" SpaceX
Źródło zdjęć: © NurPhoto via Getty Images
Karolina Modzelewska

08.06.2020 11:38, aktual.: 08.06.2020 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po sukcesie Crew Dragon, uwaga Elona Muska skupia się na Starship. W mailu rozesłanym do pracowników firmy napisał, że projekt jest teraz "największym priorytetem" SpaceX. Ogromny statek ma zrewolucjonizować kosmiczną turystykę i umożliwić tańsze loty w kosmos.

Elon Musk rozesłał maila, do którego dotarło m.in. CNBC. W jego treści miliarder informował swoich podwładnych, że od teraz ich uwaga powinna skupiać się na statku kosmicznym Starship. Musk prosił, aby potraktowali go jako "największy priorytet" SpaceX, nawoływał też do "dramatycznego i natychmiastowego" przyśpieszenia prac w tym zakresie.

Kluczowe priorytety SpaceX i Elona Muska

Jako inny, istotny cel działań SpaceX podał "zmniejszenie ryzyka powrotu Crew Dragon". Przypomnijmy, kapsuła dostarczyła na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), dwóch astronautów NASA - Roberat Behnkena i Douglasa Hurleya. Był to historyczny moment z dwóch powodów. To pierwszy w historii komercyjny lot w kosmos, zorganizowany przy współpracy Elona Muska i NASA, a także pierwszy lot od blisko dekady z obszaru Stanów Zjednoczonych.

Elon Musk uznał Starship za priorytet

Starship to projekt nad którym SpaceX pracuje od lat. Do tej pory powstały cztery jego prototypy, ale wszystkie miały problemy podczas testów. Dotyczyły m.in. prób ciśnieniowych czy silników Raptor. Obecnie firma Elona Muska pracuje nad kolejnym, piątym już prototypem.

Zobacz też: US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność.

Starship uznaje się za przyszłość firmy. Statek ma umożliwić rozwój turystyki kosmicznej, a także ułatwić długodystansowe podróże w kosmos.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)