ycipk-1r3vwf

Elon Musk potwierdza: SpaceX uruchomi Starlink jeszcze w 2020 roku

SpaceX planuje dostarczać klientom szerokopasmowy internet, dzięki sieci satelitów Starlink. Elon Musk, właściciel SpaceX potwierdził, że chce, by system działał już w 2020 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Satelity Starlink SpaceX
Satelity Starlink SpaceX (Materiały prasowe)
ycipk-1r3vwf

Starlink to opracowywana przez SpaceX konstelacja satelitów, których głównym zadaniem będzie globalne dostarczanie szerokopasmowego internetu. Pierwsze satelity zostały umieszczone na orbicie w maju tego roku.

Nie wszystko poszło wtedy zgodnie z planem i SpaceX musiało usunąć część satelit. Jednak wczoraj Elon Musk poinformował, że Starlink już działa i wysłał nawet pierwszego tweeta z pomocą swojej sieci.

ycipk-1r3vwf

Elon Musk potwierdził, że zależy mu na tym, by sieć Starlink działała już od połowy 2020 roku, jak donosi SpaceNews. W tym celu firma musi zaplanować jeszcze od sześciu do ośmiu startów, w trakcie których na orbicie zostanie umieszczone 60 satelitów.

Zobacz też: W jednej chwili wszystko może się zmienić. Eksperci alarmują

Obecnie SpaceX prowadzi również rozmowy z armią USA w celu wykorzystania technologii Starlink do przyspieszenia łączności. Jednak zanim Starlink będzie dostarczał internet również do cywilów, SpaceX będzie musiało przemyśleć zasady, na jakich usługa będzie udostępniana

ycipk-1r3vwf

Jak donoszą zagraniczne media, możliwe, że usługa będzie oferowana klientom bezpośrednio, podczas gdy w niektórych krajach klienci będą musieli zarejestrować się w usłudze za pośrednictwem dostawcy usług telekomunikacyjnych. SpaceX nie rozważało jeszcze ceny, jaką trzeba byłoby zapłacić za internet Starlink.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1r3vwf

ycipk-1r3vwf
ycipk-1r3vwf