Trwa ładowanie...

Elon Musk: Połączysz się ze Starlink dzięki "UFO na patyku"

Starlink od SpaceX swoim wyglądem przypomina statek kosmiczny. W rzeczywistości jest konstelacją satelitarną, która ma świadczyć usługi dostępu do internetu na całej Ziemi. Elon Musk zapowiada, że już niedługo będziemy się z nią łączyć, wykorzystując "UFO na patyku".

Share
Elon Musk: Połączysz się ze Starlink dzięki "UFO na patyku"
Źródło: East News, fot: PHILIP PACHECO/AFP/East News
d26ufmu

Elon Musk, CEO SpaceX zapowiada, że urządzenia wykorzystywane do łączenia się z mikro satelitami będą wyglądały jak UFO. We wtorek na swoim Twitterze poinformował, że będą one cienkie, płaskie i okrągłe, jak UFO na patyku.

UFO na patyku od Elona Muska

Musk dodał, że użytkownicy będą musieli podłączyć urządzenie i skierować je w niebo, aby uzyskać dostęp do satelitarnej sieci internetowej SpaceX. Jak zapewnia CEO Space X – połączenie jest proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Nie ma też znaczenia, w jakiej kolejności wspominane czynności będą wykonywane.

W poniedziałek (06.01.2020 r.) SpaceX z powodzeniem wdrożył trzecią partię satelitów Starlink, zwiększając ich całkowitą liczbę w kosmosie do 180. Ostatecznym celem jest wysłanie 42 tys. satelitów na orbitę okołoziemską. Firma co dwa tygodnie będzie wysyłać 60 nowych satelitów, aby zdążyć z realizacją celu przed końcem dekady.

Internet dla każdego

Wszystkie satelity utworzą megakonstelację. SpaceX twierdzi, że do 2021 roku będzie w stanie zapewnić szybki internet szerokopasmowy praktycznie we wszystkich zakątkach naszego globu.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d26ufmu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ufmu
d26ufmu
Więcej tematów