Elon Musk podsumowuje misję SpaceX i NASA. Oto najważniejsze momenty [Zdjęcia i wideo]

Elon Musk podsumowuje misję SpaceX i NASA. Oto najważniejsze momenty [Zdjęcia i wideo]

Elon Musk podsumowuje misję SpaceX i NASA. Oto najważniejsze momenty [Zdjęcia i wideo]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.06.2020 11:48

Pierwsza wspólna załogowa misja NASA i SpaceX przeszła do historii branży kosmicznej. Mimo opóźnienia startu astronauci bezpiecznie dotarli na ISS. Najważniejsze momenty z sobotniego lotu Elon Musk zebrał na swoim Twitterze.

Wspólny lot załogowy NASA i SpaceX to przełomowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy do przemysłu kosmicznego została dopuszczona prywatna firma. Start 30 maja zakończył się sukcesem, co relacjonowaliśmy dla was na bieżąco w WP Tech.

Jak widać Elon Musk również czuje się dumny z sukcesu swojej firmy, ponieważ na Twitterze znajdziecie kilkadziesiąt postów dotyczących sobotniego lotu. Jeśli przegapiliście relację na żywo, to zebraliśmy dla was najciekawsze momenty z tego historycznego wydarzenia. Tak wyglądały przygotowania do misji:

Astronauci Bob Behnken i Doug Hurley w drodze na pokład Crew Dragona:

Historyczny start!

Crew Dragon oddzielił się od rakiety Falcon 9 i jest w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Widok z pokładu SpaceX Crew Dragon na trzy godziny przed dokowaniem na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dokowanie SpaceX Crew Dragon na ISS.

Po raz pierwszy astronauci NASA weszli na pokład ISS z prywatnego statku kosmicznego.

W poniedziałek, 1 czerwca o 17:15 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem astronautów Chrisa Cassidiego, Boba Behnkena i Douga Hurley'a, którą będzie można śledzić na żywo na stronie NASA.

Udany lot SpaceX Crew Dragon otwiera nowy rozdział dla prywatnych lotów w kosmos. Warto przypomnieć, że nie tylko firma Elona Muska współpracuje z NASA w celu popularyzacji lotów w kosmos. Swoje plany ma również Boeing czy Blue Origin.

Już w 2024 NASA planuje ponownie zabrać ludzi na Księżyc, a w latach 30. XXI wieku ma odbyć się pierwsza załogowa misja na Marsa. Elon Musk ma nadzieję, że SpaceX będzie aktywnie uczestniczyć również w tych nadchodzących misjach. Miliarder często podkreśla, że kolonizacja Czerwonej Planety jest jego największym marzeniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)