Elon Musk o kolonizacji Marsa. Rozpocznie się już za 4 lata

Elon Musk o kolonizacji Marsa. Rozpocznie się już za 4 lata

Elon Musk mówi o planach SpaceX
Elon Musk mówi o planach SpaceX
Źródło zdjęć: © Flickr
Karolina Modzelewska
17.10.2020 13:07, aktualizacja: 01.03.2022 14:11

Elon Musk zdradza plany SpaceX. Tym razem ekscentryczny miliarder przekazał, że Starship w 2021 roku poleci na orbitę, a za cztery lata uda się na Czerwoną Planetę. Zamierzenia są naprawdę ambitne, ale Musk nie boi się odważnych deklaracji.

W trakcie International Mars Society Convention Elon Musk opowiedział o najnowszych planach SpaceX. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez miliardera, Starship, czyli statek kosmiczny tworzony przez firmę, odbędzie swój pierwszy orbitalny lot w 2021 roku.

Elon Musk z ambitnymi planami

Starship to jeden z głównych projektów SpaceX. Firma nieustannie pracuje na rakietą nośną i statkiem kosmicznym wielokrotnego użytku, testując i ulepszając kolejne prototypy. Starship to ogromna stalowa konstrukcja o wysokości 122 metrów i średnicy 9 metrów, wyposażona w silniki Raptor. Elon Musk planuje, że dzięki niej możliwe staną się podróże na Marsa, o czym nie omieszkał wspomnieć w trakcie International Mars Society Convention.

Elon Musk zakłada, że Starship będzie gotowy do lotu na Marsa w 2024 roku. Bezzałogowy lot miałby się odbyć w tzw. okienku, czyli w okresie, kiedy Czerwona Planeta znajduje się bliżej Ziemi. Dochodzi do tego średnio co dwa lata. Byłby to istotny krok w kierunku realizacji marsjańskiej wizji miliardera.

Kolonizacja Marsa

Przypomnijmy, Mars jest jednym z celów SpaceX. Miliarder planuje kolonizację planety. Na jej powierzchni chce zbudować habitat, który pozwoli utrzymać życie i realizować różnego rodzaju eksperymenty. W trakcie jednej ze swoich wypowiedzi nadmienił, że do 2050 roku chciałby umieścić na Czerwonej Planecie milion osób.

Zobacz też: 2020 Mars Society Virtual Convention

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)