Trwa ładowanie...
dqp21xg

Elon Musk współpracuje z wojskiem USA. Stworzy rakietę, która dostarczy broń w dowolne miejsce na świecie

Elon Musk i wojsko USA łączą siły, aby zbudować rakietę, która w ciągu godziny dostarczy broń w dowolne miejsce na całym świecie. SpaceX opracuje rozwiązanie, które usprawni szybkie przenoszenie ładunków, co przyniesie niewątpliwe korzyści dla armii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
SpaceX i Elon Musk będą współpracować z armią USA
SpaceX i Elon Musk będą współpracować z armią USA (Flickr)
dqp21xg

Według wstępnych planów rakieta od Elona Muska ma poruszać się z prędkością około 12 tys. kilometrów na godzinę i będzie w stanie przenieść do 80 ton ładunku w dowolne miejsce na naszej planecie. W ramach kontraktu SpaceX już niedługo rozpocznie ocenę kosztów i technicznych wzywań projektu. Generał Stephen Lyons, szef Dowództwa Transportu USA przekazał, że wstępne testy mają rozpocząć się już w 2021 roku.

Elon Musk współpracuje z wojskiem USA

Jeśli plan stworzenia rakiety zostanie zrealizowany, wojsko USA zyska narzędzie, które pozwoli mu na przenoszenie ogromnych ładunków np. z Florydy do Afganistanu w ciągu godziny. Dla porównania samolot transportowy C-17 Globemaster osiągający maksymalną prędkość około 950 kilometrów na godzinę, na pokonanie takiej samej trasy potrzebuje 15 godzin.

Generał Lyons podkreślił, że SpaceX porusza się "bardzo, bardzo szybko w tym obszarze". Oprócz firmy Elona Muska i wojska USA w projekt zaangażuje się także inna firma z branży lotniczej o nazwie Exploration Architecture Corporation.

dqp21xg

Rakieta, która powstanie, będzie musiała być mocniejsza niż Falcon 9, który na swoim pokładzie jest w stanie przewieźć 22 tony ładunku. Warto też zaznaczyć, że SpaceX ma za sobą bardzo dobry czas, jeśli chodzi o zawieranie kontraktów wojskowych. Zaledwie kilka dni temu firma podpisała kontrakt o wartości 149 milionów dolarów na budowę satelitów śledzących pociski dla Pentagonu.

Zobacz też: NASA: Pierwsze takie zdjęcia księżyca Jowisza. Europa na niezwykle szczegółowym zbliżeniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqp21xg

Podziel się opinią

Share
dqp21xg
dqp21xg
Więcej tematów