Trwa ładowanie...

Elon Musk nie ma złudzeń. Europa daleko w tyle w dziedzinie eksploracji kosmosu

Elon Musk ma ambitne plany dotyczące podboju kosmosu, a rakiety SpaceX jeszcze przed 2030 mają wylądować na Czerwone Planecie. Jednocześnie wskazuje, że Europa może zostać daleko w tyle w dziedzinie eksploracji kosmosu.
Share
Elon Musk
Elon MuskŹródło: Flickr
d1wgtt9

Szef SpaceX od zawsze znany jest z kontrowersyjnych opinii wyrażanych w mediach społecznościowych. Tym razem zdecydował się skrytykować europejskie wysiłki w dziedzinie eksploracji kosmosu. We wtorkowym (23.03) tweecie skrytykował europejskie firmy za brak ambicji.

- Tylko rakiety, które można w pełni i szybko ponownie wykorzystać będą konkurencyjne - napisał Musk. - Wszystko inne będzie wyglądało jak dwupłatowiec z tkaniny w dobie odrzutowców.

Miliarder jest przekonany, że SpaceX zostawi europejskie firmy daleko w tyle, a dowodem na to ma być szybka kolonizacja Marsa, o której marzy Musk. Nie jest tajemnicą, że SpaceX powstało głównie dla tego marzenia, a przed 2030 rokiem mają się odbyć pierwsze loty na Czerwoną Planetę. Lot załogowy został zaplanowany na 2033 rok.

d1wgtt9

Przewaga SpaceX jest jednak widoczna, o czym świadczy, chociażby popularność rakiet Falcon. To właśnie dzięki opracowaniu rakiet wielokrotnego użytku, firma Muska zdołała mocno obniżyć koszty wynoszenia w kosmos dużych komercyjnych satelitów.

Zobacz: US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność [Wideo]

Sukces pierwszej załogowej misji NASA i SpaceX i kolejne wspólne loty, umocniły firmę Muska na pozycji lidera. Elon Muska nie ukrywa również, że jego plany są o wiele bardziej ambitne niż wysłanie ludzi na inną planetę. Miliarder kilkukrotnie opowiadał o tym, że chce założyć stałą bazę na Marsie, a pierwsze kroki ku realizacji tego celu są już podejmowane.

Miliarder miał również kilka kontrowersyjnych pomysłów dotyczących terraformowania Czerwonej Planety. Jednym z nich było bombardowanie powierzchni Marsa. Nie ukrywa przy tym, że największym wyzwaniem będzie stworzenie samowystarczalnej bazy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wgtt9

Podziel się opinią

Share
d1wgtt9
d1wgtt9
Więcej tematów