Elon Musk ma powody do świętowania. W ciągu godziny zarobił gigantyczną kwotę

Elon Musk ma powody do świętowania. W ciągu godziny zarobił gigantyczną kwotę
Źródło zdjęć: © Youtube.com

30.01.2020 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk znów może pochwalić się spektakularnym sukcesem. Po opublikowaniu wyników finansowych Tesli za czwarty kwartał, ceny akcji firmy znacznie wzrosły. To świetna informacja dla jej założyciela, który w ciągu godziny wzbogacił się o 2,3 miliardy dolarów.

Elon Musk bez wątpienia jest jedną z najbardziej barwnych postaci światowego biznesu. Budzący wiele emocji charyzmatyczny miliarder ma zarówno spore grono fanów, jak i przeciwników. Ci drudzy, choć mają do niego całą listę zarzutów w związku z działalnością takich firm jak Tesla czy SpaceX, nie mogą odebrać mu jednego - kontrowersyjny filantrop ma głowę do interesów. Musk po raz kolejny ma powody do świętowania.

Ceny akcji Tesli znacznie wzrosły po opublikowaniu pozytywnych wyników finansowych za czwarty kwartał. Świetny wynik natychmiastowo przełożył się na powiększenie majątku jej założyciela. W ciągu godziny Elon Musk wzbogacił się o 2,3 mld dolarów - poinformowała agencja Bloomberga.

Na środowym zamknięciu amerykańskiej giełdy cena akcji Tesli wynosiła 580,99 dolara. Następnie, po godzinie 17 czasu lokalnego wzrosła o 12 procent - do 649 dolarów. Tym samym wartość majątku Elona Muska wzrosła do około 36 mld dolarów. 48-letni przedsiębiorca zajmował w środę 27. miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Pozycja lidera w tym prestiżowym zestawieniu należy do Jeffa Bezosa. Bloomberg wycenił jego majątek na 116 mld dolarów.

Świetne wyniki Tesli

Przychody Tesli za czwarty kwartał wzrosły do poziomu 7,38 mld dolarów. Rok wcześniej wynosiły 7,23 mld. Analitycy spodziewali się zaś około 7,02 mld dolarów. Firma informowała wcześniej, że w czwartym kwartale sprzedała na świecie 112 tys. samochodów elektrycznych - tym samym były to najlepsze trzy miesiące w historii spółki.

Akcje producenta samochodów elektrycznych zyskują na wartości od października, kiedy firma niespodziewanie opublikowała zysk za trzeci kwartał 2019 roku. Obecnie wartość koncernu przekracza 100 miliardów dolarów. Do Elona Muska należy około 20 procent udziałów Tesli.

Według informacji agencji Reutera Tesla jest już drugim najbardziej wartościowym producentem aut na świecie. Liderem rankingu wciąż pozostaje Toyota.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także