Trwa ładowanie...
dayp0s8

Elon Musk kontynuuje walkę z koronawirusem. Miliarder szuka kolejnych rozwiązań

Pandemia COVID-19 zbiera swoje żniwa i coraz więcej osób jest zaangażowanych w pomoc potrzebującym. Miliarder, właściciel Tesli i SpaceX - Elon Musk próbuje wspierać służby medyczne różnymi sposobami. Jego aktywność na Twitterze sugeruje, że planuje podjąć kolejne działania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elon Musk o walce z koronawirusem
Elon Musk o walce z koronawirusem (Youtube.com)
dayp0s8

Niedawno Elon Musk informował, że planuje wznowić prace w fabryce Tesli, by móc produkować elementy respiratorów, które następnie zostaną przekazane amerykańskim służbom medycznym. Miliarder przekazał na razie ok. 1200 urządzeń i przyznał, że wraz z Teslą będzie podejmować kolejne działania mające na celu pomoc w zwalczaniu pandemii COVID-19.

W zagranicznych mediach zrobiło się głośno odkąd Elon Musk skomentował na Twitterze post farmaceutycznego giganta Abbott, pytając czy są w stanie przygotować "szybkie testy wykrywania antyciał we krwi".

Komentarz Muska padł w odpowiedzi na informację, że firma przygotowuje testy, które pozwolą wykryć obecność koronawirusa SARS-CoV-2 już w 5 minut od wykonania testu. Firma wyprodukowała ok. 5 mln takich testów, które mają być stosowane w nagłych wypadkach. Taką samą liczbę zestawów firma chce produkować co miesiąc.

dayp0s8

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Z kolei Musk pisze na Twitterze, że idealnie by było, gdyby udało się wykorzystać te testy w wykrywaniu osób, które wytworzyły przeciwciała na SARS-CoV-2. Dzięki temu można by szybciej identyfikować dawców krwi, którzy mogliby pomóc w eksperymentalnej terapii krwią osób, które pokonały koronawirusa.

Musk początkowo lekceważył epidemię koronawirusa na Twitterze, sugerując, że "dzieci są zasadniczo odporne" lub że panika jest "głupia". Jednak po tym, jak u dwóch pracowników w centrali Tesli wykryto SARS-CoV-2, postanowił włączyć się do walki z pandemią.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

dayp0s8

Podziel się opinią

Share

dayp0s8

dayp0s8
Więcej tematów