Elon Musk komentuje temat 5G. Mówi o zdrowotnych zagrożeniach

Elon Musk komentuje temat 5G. Mówi o zdrowotnych zagrożeniach
Źródło zdjęć: © East News | FREDERIC J. BROWN/AFP/East News
Karolina Modzelewska

09.02.2020 08:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk lubi wywoływać kontrowersje swoimi wypowiedziami. Tym razem poruszył temat sieci 5G, która posiada licznych zwolenników i przeciwników. Zdaniem szefa Tesli i SpaceX sieć nie jest "medycznie niebezpieczna".

Jeden z fanów Elona Muska – Shawn Bechard postanowił zadać swojemu idolowi pytanie na Twitterze. Dotyczyło ono sieci 5G i tego, co sądzi o niej Musk. Bechard poprosił ekscentrycznego biznesmena, aby uspokoił jego obawy związane z używaniem sieci 5G. Napisał: "Czy nie narażamy się na większą ekspozycję na promieniowanie elektromagnetyczne i wyższe częstotliwości?".

Elon Musk znawcą 5G?

Elon Musk odpowiedział Bechardowi. Krótko i zwięźle: "To nic medycznie niebezpiecznego, ale sieć 5G zaczyna być zbyt łapczywa, jeśli chodzi o spektrum częstotliwości".

Szef Tesli i SpaceX nie jest ekspertem w dziedzinie 5G. Ale Musk uznawany jest za osobę inteligentną i odnoszącą sukcesy, człowiek zajmujący się podróżami kosmicznymi i globalnymi przedsięwzięciami internetowymi odrzuca twierdzenie, jakoby sieć 5G miała być szkodliwa dla naszego zdrowia.

Sieć 5G staje się coraz powszechniejsza, dlatego bez wątpienia już wkrótce pojawią się badania, które zweryfikują prawdziwość powstających wokół niej historii. Wówczas będzie można ostatecznie orzec, czy sieć 5G jest zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia.

Zobacz też:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)