Elon Musk docenia kreatywność swoich fanów. Jego uwagę przykuła symulacja lotu w kosmos

Elon Musk docenia kreatywność swoich fanów. Jego uwagę przykuła symulacja lotu w kosmos03.11.2020 15:52
SpaceX przygotowuje się do lotów w kosmos
SpaceX przygotowuje się do lotów w kosmos
Źródło zdjęć: © Pixabay

Szef SpaceX i Tesli przyznał, że jeden z materiałów wideo stworzonych przez fanów jego kosmicznych działań, było "bardzo blisko" odwzorowania rzeczywistego lotu Starship. Miliarder od dłuższego czasu przygotowuje się do podboju kosmosu i kolonizacji Marsa.

Nagranie, które zaciekawiło samego Elona Muska przedstawia możliwy scenariusz startu Starship, czyli rakiety nośnej wraz ze statkiem kosmicznym od SpaceX. Miliarder nie krył swojego entuzjazmu na Twitterze, gdzie podzielił się odczuciami. Napisał: "bardzo blisko aktualnie spodziewanego lotu".

SpaceX Starship Full Flight Animation.

Symulacja, przesłana przez entuzjastę SpaceX pokazuje start statku kosmicznego, wspomagany przez Super Heavy i wypuszczenie na orbitę czegoś, co przypomina konstelację Starlink. Pozwala zobaczyć, jak mógłby wyglądać zbliżający się ważny testowy lot. Przypomnijmy, w nadchodzącym czasie firma Elona Muska planuje wysłać prototyp statku SN8 na wysokość ponad 19 km przy wykorzystaniu trzech silników Raptor. W ostatecznym projekcie SpaceX zamontuje sześć takich silników. Prototyp przeszedł już pomyślnie statyczną próbę ogniową.

SpaceX wciąż ma do przebycia długą drogę, zanim Starship będzie w pełni gotowy i zdolny do wynoszenia większych ładunków na orbitę okołoziemską. W 2019 roku podczas wywiadu udzielanego "CNBC", prezes i dyrektor generalny SpaceX Gwynne Shotwell przekazała, że statek na swoim pokładzie pomieści d 400 osób.

Zobacz też: Dwa lata w całkowitej izolacji. Eksperyment uznano za porażkę

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)