Elon Musk Człowiekiem Roku tygodnika "Time". Dołączył do wielu sław

Elon Musk Człowiekiem Roku tygodnika "Time". Dołączył do wielu sław
Źródło zdjęć: © Flickr

13.12.2021 16:43, aktual.: 24.02.2022 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elon Musk został uznany przez tygodnik "Time" za Człowieka Roku 2021. Amerykański miliarder otrzymał ten tytuł za ogromną wiedzę i wpływ na rzeczywistość. Dołączył tym samym do wielu sław, które zapisały się na kartach historii. Niekoniecznie pozytywnie.

Elon Musk ma w swoim portfolio całkiem pokaźną liczbę sukcesów. Pierwszym z nich, który przyniósł mu bogactwo, była platforma PayPal. Teraz jest jednak znany z innych przedsięwzięć.

Miliarder zarządza dwiema światowymi markami - Tesla i SpaceX. Dla wielu Tesla to tylko samochody elektryczne, ale w ofercie firmy znajdują się także dachówki fotowoltaiczne czy magazyny energii. SpaceX z kolei to przedsiębiorstwo, które udowadnia, że w kosmicznym wyścigu mogą stawać nie tylko organizacje rządowe, ale także prywatne przedsiębiorstwa.

50-letni biznesmen dołącza tym samym do grona wielu ważnych postaci historycznych, jak choćby Jan Paweł II, George Bush, Albert Einstein, Ronald Reagan czy załoga lotu Apollo 8. Warto jednak wspomnieć, że "Time" nagradzał też osoby, które w historii nie zapisały się pozytywnie.

Wystarczy wspomnieć tu o laureacie nagrody z 1938 roku, czyli Adolfie Hitlerze. W roku 1939 i 1942 tytuł ten przypadł Józefowi Stalinowi. To tylko pokazuje, jak wieloma czynnikami kierowano się w historii blisko stu lat nadawania tego tytułu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)