Trwa ładowanie...
d4ij3g8

Druga fala koronawirusa. Wiemy, jak się przygotowuje ponad 40 procent Polaków

Druga fala koronawirusa zdaniem wielu ekspertów jest nieunikniona. Z najnowszych badań wynika, że aż 76 procent Polaków obawia się nawrotu epidemii. Ponad 40 proc. naszych rodaków deklaruje oszczędzanie pieniędzy na "czarną godzinę".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Druga fala koronawirusa. 76 procent Polaków obawia się wzrostu zachorowań
Druga fala koronawirusa. 76 procent Polaków obawia się wzrostu zachorowań (YouTube)
d4ij3g8

Druga fala koronawirusa może nadejść już jesienią - twierdzi wielu ekspertów. Możliwego wzrostu zachorowań na COVID-19 obawia się aż 76 proc. naszych rodaków, a ponad połowa z nich przyznaje, że ich złe przeczucia mają wpływ na podejmowanie codziennych decyzji - wynika z najnowszych badań ARC Rynek i Opinia opublikowanych przez dziennik "Rzeczpospolita".

Jak Polacy przygotowują się do ponownego ataku wirusa SARS-CoV-2? Zmiany widać przede wszystkim w nieplanowaniu podróży zagranicznych. Rezygnację z tego typu urlopu potwierdziło 56 procent respondentów. 42 proc. badanych przyznało się do oszczędzania pieniędzy na "czarną godzinę", a 36 proc. zrezygnowało z zakupu biletów na wydarzenia kulturalne - informuje "Rz".

d4ij3g8

- Jak pokazują badania, aż 29 proc. z nas przyznaje, że szuka alternatywnego sposobu zarobienia pieniędzy w internecie (zaletą takiej pracy miałby być brak konieczności wychodzenia z domu). W tej grupie dominują osoby młode (18–24 lata), które stanowią ponad 40 procent badanych - podaje "Rzeczpospolita".

Zobacz też: Koronawirus wpędził nas w gigantyczny kryzys. I może rozpędzić jeszcze inny – dużo większy

ARC podaje, że 14 procent badanych postanowiło uniezależnić się od przynajmniej części zakupów. Podjęli też decyzję o uprawie własnych warzyw i owoców. Niektórzy obawiają się drugiej fali koronawirusa do tego stopnia, że myślą o zakupie działki, na którą mogliby się przenieść w przypadku kolejnego lockdownu.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

d4ij3g8

Podziel się opinią

Share
d4ij3g8
d4ij3g8
Więcej tematów