ycipk-45ykdt

Dostaliście maila od skarbówki? To może być próba oszustwa

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ostrzega przed fałszywymi e-mailami. Oszuści informują o rzekomo nadchodzącej kontroli skarbowej. Pułapka kryje się w załączniku określanym jako "formularz".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maile od "skarbówki" mogą brzmieć wiarygodnie, więc zachowajcie czujność
Maile od "skarbówki" mogą brzmieć wiarygodnie, więc zachowajcie czujność (PAP)
ycipk-45ykdt

Tym razem oszuści podszywają się pod urząd skarbowy. Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że nie ma nic wspólnego z mailami, a jest to jedynie próba wyłudzenia. Urzędnicy przestrzegają przed otwieraniem wiadomości, a szczególnie załączników. Kryje się w nich oprogramowanie infekujące komputer.

Sposób oszustwa jest prosty i ciężko stwierdzić, czy mamy do czynienia z fałszywym, czy prawdziwym dokumentem. Dla waszego bezpieczeństwa, zalecamy nigdy nie otwierać tego typu maili. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, zadzwońcie do swojego urzędu skarbowego.

ycipk-45ykdt

Oszuści sugerują nam otworzenie załącznika, który ma być formularzem. W teorii następnie mielibyśmy go wysłać do urzędu skarbowego. Dla zwiększenia swojej wiarygodności, maila podpisano "Inspektor ds. Poboru Podatkow” Tomasz Mazur".

Zobacz też wideo: Jak chronić się przed mailowymi oszustwami? Na co zwracać uwagę?

Zwróćcie uwagę, że nie użyto nawet polskich znaków. Jeśli zobaczycie taką praktykę w mailu przypominającym pismo urzędowe, powinna zapalić się wam czerwona lampka. Oczywiście, poprawna pisownia nie oznacza, że nie będzie to próba wyłudzenia.

ycipk-45ykdt

To też nie pierwsza tego typu próba wyłudzenia. W lutym bieżącego roku opisywaliśmy bardzo podobną sytuację.

Otwierając maila narażacie się na wyciek danych osobowych czy haseł, a w najgorszym przypadku oszuści mogą zdobyć nawet dane bankowości internetowej. Nie będą zwlekać, szybko wyczyszczą konto.

ycipk-45ykdt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-45ykdt

ycipk-45ykdt
ycipk-45ykdt