Szczecińska skarbówka ostrzega. Mgr Marian Jakubowski nie jest ich pracownikiem, to oszustwo

Szczecińska skarbówka ostrzega. Mgr Marian Jakubowski nie jest ich pracownikiem, to oszustwo

Szczecińska skarbówka ostrzega. Mgr Marian Jakubowski nie jest ich pracownikiem, to oszustwo
Źródło zdjęć: © WP.PL
Grzegorz Burtan
25.02.2019 15:18, aktualizacja: 26.02.2019 09:44

Do urzędów skarbowych woj. zachodniopomorskiego zgłaszają się podatnicy zaniepokojeni otrzymanymi mailami z informacją o wszczęciu kontroli skarbowej. To oszustwo, uspokaja szczecińska Izba Administracji Skarbowej.

"Fałszywe maile przyszły ze skrzynek pocztowych nie pochodzących z domeny Krajowej Administracji Skarbowej - @mf.gov.pl lecz z domeny @o2.pl i opatrzone zostały podpisem Inspektor Kontroli, Urząd Skarbowy, mgr Marian Jakubowski, który nie jest pracownikiem zachodniopomorskiej KAS" - czytamy na stronie instytucji.

"W mailu nie ma również wskazanego konkretnego urzędu skarbowego, tylko ogólna nazwa "urząd skarbowy". Zgłaszający podatnicy informują, że maile są pisane łamaną polszczyzną a do wiadomości załączone są załączniki, których podatnicy nie otwierali" - informuje dalej KAS.

Obraz
© KAS

Oczywiście to nie Krajowa Administracja Skarbowa jest nadawcą maili. Są one najprawdopodobniej próbą wyłudzenia danych lub próbą zainfekowania komputera, a urzędnicy proszą podatników o nieotwieranie załączników.

Nie należy otwierać wiadomości, ani załącznika, klikać w linki zawarte w treści oraz odpowiadać na e-mail nadawcy. Załącznik/link może zawierać szkodliwe oprogramowanie przypomina KAS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)