Dla aktywnych i ciekawych świata. Telefony na wakacje, festiwal i wycieczkę

Dla aktywnych i ciekawych świata. Telefony na wakacje, festiwal i wycieczkę

Dla aktywnych i ciekawych świata. Telefony na wakacje, festiwal i wycieczkę
Źródło zdjęć: © unsplash.com
07.06.2019 12:58, aktualizacja: 07.06.2019 13:11

Nowoczesny smartfon zastępuje nam nie dość, że kilka urządzeń, to nawet przewodnika, sekretarkę i całe archiwum do przechowywania informacji. Ten przydatny gadżet ukazuje pełnie swoich możliwości zwłaszcza poza domem, dlatego powinien to być solidny, funkcjonalny model.

Bez dobrej baterii nie poszalejesz - telefony na wyjazd

Z dala od domu zdarzają się różne sytuacje. Wielu z nich łatwiej zaradzić, kiedy dysponujemy sprytnym gadżetem. Aplikacje linii lotniczych, autobusowych i kolei, tłumacz online czy wyszukiwarka najlepszych restauracji w pobliżu – aby sterować tym wszystkim, wystarczy nam odpowiedni telefon. W ekstremalnych sytuacjach może dosłownie uratować życie.

Jeśli na wypoczynek udajemy się w miejsce inne niż przyhotelowy basen, warto pomyśleć o urządzeniu, które nie będzie wymagało częstego ładowania. Wytrzymała, pojemna bateria lub dobry powerbank to jedno, ale warto zwrócić uwagę na telefon, który nie dość, że działa po naładowaniu długo, to jeszcze sam proces uzupełniania baterii trwa wręcz ekspresowo. Długie działanie telefonu to podstawa, bo bez tego nie będziemy mogli skorzystać z lokalizacji, kiedy się zgubimy, z aparatu fotograficznego, który pomoże utrwalić wspomnienia, wyświetlić biletu w razie kontroli ani zapisać nowych kontaktów.

Wydajność, pojemność i moc

Dobry telefon to określenie, które dla każdego znaczy coś innego. Jednym zależy na opisanej wcześniej pojemności baterii, drudzy z kolei doskonale zdają sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniego procesora niewiele zdziałamy. 4-rdzeniowy procesor to podstawa, ale funkcjonowanie urządzenia usprawni także odrobina sprytu i rezygnacja ze zbędnych operacji absorbujących urządzenie, jak np. niepotrzebne aplikacje działające w tle.

Pojemność pamięci urządzenia natomiast powinna pozwalać na zapisanie zrobionych zdjęć, a także filmików. W czasie dłuższej wyprawy ilość zapisanych multimediów może być imponująca, dlatego wybierajmy pojemne urządzenia bądź zainwestujmy w wymienną kartę pamięci.

Bezpieczeństwo w każdych warunkach

Korzystanie z lokalizacji GPS, aplikacji Google Maps czy Google Tips, TripAdvisor czy Polskie Szlaki to niezwykle przydatne opcje, kiedy znajdujemy się w nowym, nieznanym miejscu. Nie zgubimy się nawet na górskim szlaku, bo smartfon wskaże nam drogę. Co ciekawe, obecnie takie aplikacje nie zawsze wymagają łączności z siecią, co jest szczególnie przydatne w miejscu bez zasięgu. Dobry telefon poprowadzi cię do obranego celu i pomoże w razie potrzeby znaleźć nocleg, miejsce, gdzie zjesz obiad czy najbliższy dworzec.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)