Dell oddaje łódzką fabrykę w obce ręce. Co dalej z pracownikami?

Dell oddaje łódzką fabrykę w obce ręce. Co dalej z pracownikami?

Dell oddaje łódzką fabrykę w obce ręce. Co dalej z pracownikami?
Źródło zdjęć: © IDG
02.12.2009 13:31, aktualizacja: 02.12.2009 14:30

Firma Dell ogłosiła dzisiaj, że poprzez planowane przeniesienie prawa własności łódzkiego zakładu produkcyjnego do firmy Foxconn oraz dostosowanie go do nowych zadań poprawi obsługę klientów w regionie oraz długofalowo wzmocni swoją pozycję w Europie, na Bilskim Wschodzie i w Afryce

Podjęte działania umożliwią firmie Dell podniesienie wartości oferowanych rozwiązań poprzez uproszczenie globalnych procesów operacyjnych oraz poprawienie ich efektywności. Po dokonaniu transakcji produkcja komputerów Dell - komputerów biurkowych, notebooków, serwerów i pamięci masowych - dla klientów z regionu EMEA nadal będzie kontynuowana w Łodzi przez firmę Foxconn, największego na świecie producenta elektroniki.

Obraz
© Linia produkcyjna laptopów w łódzkiej fabryce Dell (fot. PAP - Grzegorz Michałowski)

Firma Dell planuje przeniesienie prawa własności łódzkiego zakładu produkcyjnego. Po zakończeniu procesu przeniesienia, Dell zostanie klientem firmy Foxconn w Polsce w zakresie usług produkcyjnych. Połączenie nowoczesnego zakładu produkcyjnego Dell oraz najwyższej klasy doświadczenia operacyjnego firmy Foxconn w zakresie produkcji przyjaznej dla środowiska odbędzie się z korzyścią dla klientów. Będą oni mogli nadal korzystać z szerokiego i stale uaktualnianego asortymentu najnowocześniejszych systemów komputerowych oraz rozwiązań IT w atrakcyjnych cenach.

Obecni pracownicy firmy Dell w Łodzi zachowają swoje miejsca pracy i stanowiska, po przejęciu zrządzania zakładem przez firmę Foxconn. Pozwoli to na utrzymanie poziomu zatrudnienia w regionie. Umowa wymaga uzyskania zgody odpowiednich organów nadzoru Unii Europejskiej. Informacja ta nie dotyczy biura sprzedaży i marketingu firmy Dell w Warszawie.

Sean Corkery, Wiceprezes Dell ds. Supply Chain Operations powiedział “Rozszerzenie współpracy z firmą Foxconn pozwala wspierać rozwój i sukcesy naszych klientów poprzez dostarczanie rozwiązań umożliwiających jak najlepsze wykorzystanie inwestycji w IT, w sposób, w jaki do tej pory mogli oczekiwać od firmy Dell. Z naszej strony jesteśmy zadowoleni, że firma Foxconn docenia wysokiej klasy umiejętności pracowników łódzkiej fabryki Dell oraz że będzie nadal kontynuowała współpracę z nimi w celu realizacji zamówień klientów oraz dalszego rozwoju swojej działalności.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)